Sēra dioksīds

Sēra dioksīds - gāze bez krāsas un ar asu smaku, ko izmanto pārtikas rūpniecībā kā konservantu. Tā ķīmiskā formula - SO 2. Kopējs nosaukums konservantu, kas tiek izmantota par produktiem, kas satur sēra dioksīdu marķēšanu - E220. Citi nosaukumi piedevas, ko var atrast uz etiķetes pārtikas produktu - sulfīti, sēra paskābi, sēra dioksīda, sēra dioksīda.  Konservants sēra dioksīds - gāze, kas tiek apstrādāti augļus un dārzeņus, lai pagarinātu to glabāšanas laiku

Konservants sēra dioksīds izšķīdina ūdenī, etanolā un sērskābi.

Sēra dioksīda izmantošana pārtikas rūpniecībā

Sēra dioksīds E220, ko izmanto gaļas pārstrādes nozarē, novākšanas dārzeņiem un augļiem, lai ražotu vīnu un citiem dzērieniem. Vīna ražošana - viena no galvenajām patērētāju konservanta sēra dioksīdu, un mēs jums pateiks par to vēlāk.

Ražotāji gaļas produktiem, ko izmanto, lai ārstētu sēra dioksīda izejvielas - ka tas neparādījās baktērijas. Blakusparādības sulfīti - tie nemaina krāsu gaļas, kas bieži maldina klientus par savu svaigumu.

Pēc augļu un ogu E220 sēra dioksīdu izmanto kā konservantu starpproduktu, kas ir apstrādāts ar augļu pārstrādes (biezeni augļi, veseli un sagriež augļus). Tādējādi galīgais produkts satur minimālu daudzumu konservanta. Sēra dioksīds ir arī apstrādāta ar žāvētiem augļiem, lai labāk veikalu un nezaudēja tirdzniecības kleitu. Gandrīz visi pirmsnosūtīšanas apstrādāti citrusu E220.

Tāpat jāapzinās, ka reti ražošana sulas, alus un bezalkoholisko dzērienu, alkoholiskie dzērieni iztikt bez sēra dioksīdu.

Pievienojot konservantu svaigas sulas novērš pelējuma, etiķskābe baktērijas.

Sēra dioksīda profilaktiski ārstēti telpas, kurās uzglabā augļus un dārzeņus, tīrās tvertnēs glabāšanai vīnu un citiem dzērieniem.

Sēra dioksīds vīna

Fakts, ka konservants sēra dioksīds, ko satur vīns - tā ir ierasta prakse. Šodien, tikai dārgi, tā sauktie biodinamiskos vīni tiek veikti bez konservantu E220.

Kā mēs varam attaisnot klātbūtni sēra dioksīda vīna? Pievienojot E220 ar misas stabilizēt mikrofloru, novērš oksidāciju.  Sēra dioksīds E220, ko izmanto gaļas pārstrādes nozarē

Ja jūs ievērot pieņemamiem standartiem, konservants sēra dioksīds var nodarīt kaitējumu cilvēkiem, dzert vīnu, kas satur E220. Kāpēc tiek uzskatīts, ka galvassāpes, kas parādījās pēc vīna rodas klātbūtnes konservanta tajā. Šo teoriju var piemērot tikai uz vīnu, kurā sēra dioksīda saturs ir daudz ātrāk nekā parasti. Šodien, norma ir 300 mg konservantus uz 1000 ml vīna. Ražotāji vīna, cenšas izpatikt klientam, mēģina nevis pārspīlēt to, ka nav norma, bet, cik vien iespējams samazināt sēra dioksīda savos produktos, un atstāt to līmenī 200-250 mg / kg.

Sēra dioksīds - kaitējums

No patērētāji neslēpj faktu, ka sēra dioksīdu - toksisku ķīmisku savienojumu trešās klases briesmām. Cilvēki, kuri ir jutīgi pret konservantiem, vai tiem, kas pārsniegusi savu devu vai ilgi centās, tur var būt dažādas blakusparādību: plaušu tūska akūtā stadijā, vemšana, iesnas, astmu, runas traucējumi, klepus, caureja, reibonis, galvassāpes, nelabums, smaguma sajūta vēderā.

Galvenais kaitējums sēra dioksīdu cilvēka organismā ir tā, ka tas iznīcina B1 vitamīnu un olbaltumvielu.

Astmas jābūt uzmanīgiem, lai izmantotu apstrādātus vai satur sēra dioksīdu produktus - tie ir viela var izraisīt smagu alerģisku reakciju. Tāpēc ir svarīgi rūpīgi izpētīt informāciju uz etiķetes pārtiku un alkoholu. Žāvēti un svaigi augļi un dārzeņi, pārstrādāti sulfīti, pirms izmantošanas būtu labi nomazgā un siltuma 5-10 minūtes tīrā karstā ūdenī (95-100 ° C). Tas ir viens veids desulfitatsii kas tiek izmantoti ražošanā.

Pieļaujamais ātrums ir sēra dioksīda produktiem, kas tiek izmantoti pārtikas pastāvīgi - 100 mg / kg.

Яндекс.Метрика