Ksantāna sveķi

Ksantāna sveķi (pārtikas piedeva E415) - dabisks polisaharīds, kas iegūti no rūgšanas glikozes mikroorganismu ģints Xanthomonas campestris. Šo baktēriju kultūras parasti audzē lielos izmēra konteineriem. Audzēšana notiek saskaņā ar stingru kontroli sajaukšanās, vēdināšana, temperatūra vidēja un tā ķīmiskais sastāvs. Gum apņem baktērijas un atvieglo tās pieturoties pie baktēriju vidē. Slānis šo materiālu aizsargā šūnas no izžūšanas un vīrusiem.  Xanthan Gum - dabisks polisaharīds

Properties ksantāna sveķi

Ksantāna sveķi ir izturīgs pret iedarbību aktīvo dabisko enzīmu ietverto garšaugiem un garšvielām, kā arī sāļus, skābēm un bāzēm. Piedeva ir augsta viskozitāte mazcirpes ātrumu un koncentrāciju.

Vissvarīgākā un vērtīgs iezīme uztura bagātinātāju tiek uzskatīts par drošu cilvēka ķermeni un augstu stiepes izturību. Ksantāna sveķi - ļoti spēcīga biezinātājs. Tas stabilizē risinājumus un emulsiju. Šis produkts novērš stratifikācijas ritošās un novērš izgulsnēšanos. Pārtikas piedeva E415 samazina vlagopoteryu pārtiku termiskās apstrādes laikā un palielina laiku to glabāšanu.

Izmantošana ksantāna sveķiem

Ksantāna sveķi tiek izmantoti, lai stabilizētu risinājumu, uzlabotu elastību un viskozitāti. Tā tika pievienota ražošanā krēmi, džemiem, želejām un visu veidu mērces, piena produkti (desertiem, jogurts, siers), cep preces. Gaļas rūpniecība gumija izmanto, lai saglabātu mitrumu uz gatavo pārtikas produktu ražošanā desas, gaļu, gaļas. Ražošanā saldējumu tas tiek izmantots daudzkrāsains dažādām krāsām, nav jaukts produkts.

 Xanthan Gum - pārtikas piedeva E415
 Mitrumuzturētāji un mitrinošas īpašības vielas, ko izmanto kosmētikas nozarē ražošanā želejas, krēmi, losjoni, maskas, putas, kā arī zobu pastās un mutes skalošanas. Piedeva uzlabo tekstūru kosmētiku, padarot to vienveidīgāku un uzlabo putošanu. Ksantāna sveķi un izlīdzina ādu veido aizsargājošu plēvi uz tā virsmas. Viņa atgriežas viņas elastīgumu un palīdz saglabāt ūdens-lipīdu līdzsvaru ādā. Piemērots, ja krāsu rūpniecībai, kā arī ar dzīvnieku barības ražošanai. Farmācijas nozarē gumija izmanto ražošanā antikoagulantu, asins aizstājēju, un, gatavojot kapsulu, apturēšanas un mikrokapsulas.

Uztura bagātinātāju lēnām pievieno pie ūdens šķīduma vai pārtikas produkta kārtīgi samaisa. Piedeva ir labi samaisa ar dažādām vielām, tādējādi veidojot stabilu suspensiju un elastīgās gēlu.

Harm ksantāna sveķi

Līdz šim, nav oficiālu datu par briesmām ksantāna sveķus. Šo dabisko pārtikas piedevas ir atļauts izmantot pārtikas produktos, kuri paredzēti zīdaiņu uzturu. Šis savienojums nav šķeļ gremošanas traktā un nav uzsūcas organismā. Pārmērīga izmantošana pārtikas produktiem, kam to sastāvā ksantāna sveķus, var būt pazīmes kuņģa un zarnu trakta traucējumi (vēdera uzpūšanās, gāzu uzkrāšanās).

Яндекс.Метрика