Likopēns

Likopēna - viela no grupas karotenoīdu. Tas  Likopēns ir atrodams tomātiem
 pigmentu, un ir ietverts galvenokārt tomātiem, izraisot to red.

Likopēna saturu pārtikas produktos

Likopēns nav iznīcināts, termiski apstrādājot, tā tas ir ietverts ēdieniem un produktiem, kas izgatavoti no tomātiem. Turklāt, augsta temperatūra mainīsies struktūru karotenoīds tādā veidā, ka tā sāk labāk un vairāk pilnīgi uzsūcas organismā. Šādu produktu piemēri ir tomātu pastas, spageti mērce, kečups. Tomātu pastas satur 30 reizes vairāk nekā likopēnu svaigiem tomātiem. Ikdienas patēriņš divas glāzes tomātu sulas nodrošina ikdienas prasību likopēna.

Nelielos daudzumos likopēna šīs rozā greipfrūtu, arbūza un dažās citās augļiem un tomātiem yagodah.Krome ietverti dārzeņiem, piemēram, ķirbju, burkānu, sarkano piparu.

Tā ucheny atvērts likopēnu pārtikā, tie ir diezgan detalizēta izpēte tās derīgās īpašības.

Derīgās īpašības likopēna

Visvairāk pētīta antioksidants likopēns. Daži pētījumi ir pierādījuši, ka regulāra patēriņa produktus, kas satur savā sastāvā karotinoidlikopin samazina iespējamību, ka sirds un asinsvadu slimību un prostatas vēzi. Tas jo īpaši attiecas uz faniem tomātiem, kas ir visvairāk bagāti ar likopēnu, jo saturs derīgo vielu organismā ir tieši proporcionāls viņa uzturā.

Likopēns apkaro peroksidāciju organismā bloķējot brīvos radikāļus skābekļa. Zinātnieki sniegt viedokļus par likopēna kā viens no spēcīgākajiem dabas antioksidantu, salīdzinot to ar vitamīniem E, C un A. Pirmais izmantot šo pigmenta ietekmē veselību imūnsistēmu, jo pateicoties Likopid aktivizēts aizsardzības imūnsistēmas šūnas - makrofāgi un killer šūnas . Tā ir imūnā sistēma stāv sardzē neārstētas vaislas paša organisma šūnām, kā tas ir gadījumā audzēju.

Ir darbi, kuros skaņu viedokļus par likopēna kā labu cardioprotectors. Augsts likopēna cilvēkiem samazina sirdslēkmes risku par 50%, salīdzinot ar cilvēkiem, kam ir pazemināts tās saturs karotinoīdu.

Ar visām tām pašām antioksidanta īpašības likopēna samazina "sliktā" holesterīna līmeni serumā, mazinot vai novēršot simptomus aterosklerozi.

Pozitīvā ietekme likopēna uz gremošanas sistēmu ietver šādus simptomus:

  • normalizācija apetīte;
  • aktivizēšana gremošanas dziedzeru;
  • pārtrauc vairošanos patogēno baktēriju zarnās.

Likopēns  Likopēns iepakojumā
 piedalās skābes bāzes līdzsvaru asinīs uzturēšanu, aktivizē vielmaiņu, kas samazina lieko svaru.

In asinsrites sistēmu, tā ietekme ir stiprināt asinsvadu sieniņas un kapilārus, tādējādi samazinot iespēju asiņošana.

Likopēns pārtikā ir pretsēnīšu un antibakteriālas īpašības: turklāt, tā veicina diezgan ilgu uzglabāšanas dārzeņus, kas satur, tas arī palīdz organismam cīnīties ar infekcijas izraisītāji.

Derīgās īpašības likopēna izmanto kosmetoloģijā, jo tas uzlabo veselību ādu, cīnās ar pārmērīgu sausumu un pigmentācijas, āda kļūst gludāka un jaunāka izskata.

Zemāks līmenis likopēna tika novērots pacientiem ar HIV infekciju, saaukstēšanās, ar augstu holesterīna līmeni. Daži pētnieki norāda, ka novecošana, alkohola un tabakas lietošana arī samazināt saturu karotinoīdu organismā.

Яндекс.Метрика