Lipāze

Lipāze - ferments, galvenais mērķis ir, lai izšķīdinātu, frakcijas un gremošanu tauku cilvēka gremošanas traktā.

Saražotā Lipāze iepakojumā
 lipāze aizkuņģa dziedzeris, plaušas, aknas un zarnas. Ir arī tāda lieta kā mēles lipāzi - viela, kas tiek ražota mutē zīdaiņiem.

Katrs no enzīmi sadalījumu tauku atsevišķā grupā.

Vēl viena svarīga funkcija lipāzes - ir iesaistīts enerģijas metabolismā, asimilācijas A vitamīnu, D, E, K, polinepiesātināto taukskābju.

Norma lipāze

Ir dažas standarti līmeņiem lipāzes līmenis asinīs.

Bērni līdz 17 gadu jābūt 0-130 vienību lipāzes uz 1 ml asiņu.

Pieļaujamais lipāze pieaugušajiem neatkarīgi no dzimuma, 0-190 vienību fermenta uz 1 ml asiņu.

Identificēt līmeni lipāzes izmantojot asins analīzes. Piešķirt tas parasti ir pacientiem ar hronisku vai akūtu pankreatītu, aknu ciroze, akūts holecistīts, diabētisko ketoacidozi, hronisku un akūtu nieru mazspēju, akūtu zarnu obstrukciju, kuņģa čūla, kā arī tiem, kas tika veikta operācija, lai orgānu transplantāciju.

Īpaši nozīmīga ir analīze līmeņa lipāzes tiem, kas skāra aizkuņģa dziedzeris. Asins tests lipāzes fermentu un citu - amilāzes, 98% dod precīzu rezultātu, un norāda uz slimības aizkuņģa dziedzera.

Kā sagatavoties asins tests lipāzes

Asins analīzes tiek ņemtas no vēnas tukšā dūšā. A cilvēks 12 stundas pirms asins analīžu ņemšanas nevar ēst neko taukskābju, pikantu un karstu ēdienu. Tikai ārkārtējos gadījumos, analīze līmeņa lipāzes tiek veikta bez sagatavošanas, jebkurā diennakts laikā.

Šodien izmanto divas metodes, asins analīzes uz saturu lipāzes: imūnķīmisko un fermentu. Otrais tiek izmantots biežāk, jo rezultāts to var izmantot, lai iegūtu ātrāk.

Kāda paaugstināto līmeni lipāzes

Ja lipāzes pieauga, ārsti var aizdomas klātbūtni cilvēks šādu slimību:

 • žults kolikas;
 • pankreatīts akūtā stadijā vai saasināt hronisku pankreatītu;
 • audzēju aizkuņģa dziedzerī, ieskaitot cista vai pseudocyst;
 • vielmaiņas traucējumi (aptaukošanās, podagras, diabēta, uc);
 • sirdslēkme vai obstrukcija zarnās;
 • perforācija iekšējo dzimumorgānu;
 • peritonīts;
 • intrahepatiskā holestāze;
 • perforēta kuņģa čūla;
 • epidēmisko parotītu - ja tas ir pievienots bojājums no aizkuņģa dziedzera.

Tas palielināja lipāze var arī teikt, ka persona veic heparīnu, indometacīns, narkotisko pretsāpju līdzekļus, barbiturātus.

Neskatoties uz to, ka fiziski bojājumi nav pieņemts darīt asins testu lipāzes, paaugstināts šī enzīma var rasties cilvēkiem ar cauruļveida kaulu lūzumiem un citām nopietnām traumām.

Tas ir ļoti svarīgi, diagnosticēšanai aizkuņģa dziedzera slimības ir līmenis, lipāzes, bet precīzu diagnozi Asins tests lipāzes
 Tikai šāds asins analīze ir grūti - pirmā diena akūta pankreatīta, lipāze palielinājās mēreni, un tikai trešajā dienā, jūs varat noteikt lielāko aktivitāti fermentu. Tātad, ja bojājums dziedzera saistīta ar to, no tūskas, lipāzes līmenis ir normāls, ja pacientam ir hemorāģiskā aizkuņģa dziedzera nekrozi (viena no komplikāciju akūta pankreatīta), summa lipāzes ir lielāka nekā trīs vai vairāk reizes. Un, ja cilvēks ir aizkuņģa dziedzera tauku, tad ievērojami palielināt līmeni lipāzes nav.

Nelabvēlīga prognoze tiek uzskatīts iznīcināšana aizkuņģa dziedzera, lipāze palielinās, ja līmenis 10 reizes vai vairāk, un ja trīs dienas, viņš ir samazināts līdz trīs reizes normu.

Paaugstināta aktivitāte lipāzes parasti saglabājas 3-7 dienu parādīšanās iekaisuma laikā, un atgūt lipāze līmeni sākas tikai pēc 7-14 dienām.

Kāda zems lipāzes

Fakts, ka lipāze pazemināts, var liecināt par vēzi. Izņēmums ir aizkuņģa dziedzera vēzis.

Turklāt, lipāze var samazināt, ja iedzimta hiperlipidēmija (paaugstināts lipīdu līmenis asinīs), slikts uzturs, kurā dominē taukiem.

Trūkst lipāzes var runāt un kas pārcēlās no akūta pankreatīta hroniska.

Яндекс.Метрика