Magnija karbonāts

Magnija karbonāts (piedeva e504) - magnija sāls ogļskābe, pārtikas piedevas grupu emulgatoriem.

 Dabiskais magnija karbonāts

Raksturojums

Ņemot vērā piedevas ir e504 kristāli bez krāsas un raksturīgu smaržu, praktiski nešķīst ūdenī un etanolā. Viela reaģē arī ar skābēm sadalīties ar oglekļa dioksīda izdalīšanās. Noārdās materiāls sākas temperatūrās zem 400 grādiem pēc Celsija.

Sagatavošana magnija karbonāta

Dabiskiem avotiem e504 bagātinātāji ir minerālvielas magnezītu, londsforditov un neskvegonitov.

Rūpniecības mēroga sagatavošanas magnija karbonāta izgulsnējot notiek risinājumu maisījumu sodas pelnu un magnija sulfātu.

Magnija karbonāta izmantošana

Atļauts izmantot piedevu kā aģents, kas novērš salipšanu un salipšanas produktus. Krievija ražošanā šokolādes un kakao atļauts summu papildus 70 g / kg.

Piedeva e504 izmanto pārtikas rūpniecībā kā antioksidants, lai saglabātu krāsu galaproduktu. Plaši izmanto e504 kā piedevu galda sāli novērstu tā salipšanu. Bieži vielu pievieno ievārījumiem, augļu konservi, ievārījumi un konservi nolūkā noslēgšanai augu audiem  Magnija karbonāts iepakojumā
   par skābuma regulējumu. Arī magnija karbonātu ir siera sastāvdaļas (rīvētu, šķēlēs nogatavojušās un nobriedušu sieru).

Neatkarīgi no pārtikas rūpniecības tiek izmantots ražošanā magnija karbonāta, kosmētika (kā sastāvdaļu maska ​​sausai un normālai ādai), jo tā ir maiga un savelkošas īpašības. In svarcelšana, strāvas pacelšanas, vingrošanas, kāpjot e504 piedeva tiek izmantota kā žāvēšanas pulvera rokām. Ražošanā plastmasas magnija karbonāta ir dūmi sastāvdaļa. Arī pievienot to uz ugunsdzēšanas kompozīcijas ražošanā zobu pastu un pulvera un ražošanā izolācijas materiālu.

No magnija karbonāta ietekme uz cilvēka organismu

Pati e504 piedeva ir nav toksisks. Tomēr tās pārmērīga lietošana uzturā var izraisīt centrālās nervu sistēmas nomācošo iedarbību un izraisīt sirdsdarbības traucējumi. Turklāt augstās koncentrācijās piedevas darbojas kā caurejas un izraisa kairinājumu gremošanas trakta un elpceļu un izraisa alerģiskas reakcijas veidā kairinājumu ādas un gļotādu.

Яндекс.Метрика