Magnija oksīds

Magnija oksīds (MgO) - balti higroskopiski cietie minerāli, kas rodas dabiski kā periclase un ir magnija avots.

Saņemšana Magnija oksīds - balts pulveris;
   magnija oksīds pēc apdedzināšanas var rīkoties minerālvielu magnezīta un dolomīta.

Laboratorijas apstākļos, lai iegūtu magnija oksīdu rodas, apstrādājot magnija karbonāts magnija hlorīda ar kaļķi un turpmāko termiskās apstrādes.

Par magnija oksīdu īpašības

Magnija oksīds - balts pulveris bez smaržas šķīst skābes un amonjaka, un nešķīst spirtā.

Molekulārā formula magnija oksīds - MgO, molmasa - 40, 3044 g / mol, blīvums - 3, 58 g / cm³, kušanas punkts - 2852 ° C, 3125 K, 5166 ° F, viršanas temperatūra - 3600 ° C, 3873 K, 6512 ° F, šķīdība ūdenī - 0, 0086 g / 100 ml (30 ° C).

Izmantošana magnija oksīda

Tradicionālās zāles, magnija oksīds tiek izmantots kā minerālu papildinājumu profilaksei un ārstēšanai, kas magnija trūkumu asinīs. Magnijs ir ļoti svarīgs komponents normālai funkcionēšanai šūnām, nervu, muskuļu, kaulu un sirds.

Kā likums, labi sabalansēts uzturs nodrošina normālu magnija saturu asinīs. Tomēr, ņemot tādas narkotikas kā furosemīds un hidrohlortiazīdu, caurejas slimībām, nepietiekams uzturs, alkoholisms un diabēta svina attīstībai magnija trūkumu organismā.

Antacīdi īpašības magnija oksīds palīdz gremošanas traucējumi, kuņģa skābumu un grēmas, neitralizējot kuņģa skābes. Arī, magnija oksīds tiek izmantots kā caureju ārstēšanai kuņģa čūlu, divpadsmitpirkstu zarnas čūlu un kalcija oksalātu akmeņiem nierēs.

Magnija oksīds ir biedrs zāļu un pārtikas piedevu, ietekme, kas ir vērsta uz iztrūkumu magnija organismā. Zāles, kuru pamatā ir magnija oksīds lieto iekšķīgi, vēlams ēšanas laikā, lai novērstu kuņģa darbības traucējumus un caureju. Lieto narkotikas ir regulāri tajā pašā laikā maksimālu labumu. Deva ir atkarīga no veselības stāvokļa un reakcijas uz ārstēšanu.

Magnija oksīds asinīs overabundance var izraisīt nopietnas blakusparādības. Pirms bagātinātājiem, kas ietver magnija oksīds, kas nepieciešama ārsta konsultācija, jo tie var saturēt palīgvielas, kas izraisa alerģiskas reakcijas.

Kā rūpniecības komponentu magnija oksīdu izmanto papīra ražošanā, magnija sāļiem (Epsom sāļi), acetātu, hlorīdu un kā sastāvdaļu dažu veidu cementa.

In fiberglass nozarē magnija oksīds tiek izmantots, lai ārstētu tērauda un niķeļa.

Magnija oksīds ir daļa no izolatori rūpniecības kabeļus kā galveno ugunsizturīgo tīģeļiem un kā galveno sastāvdaļu ražošanā ugunsizturīgu būvmateriāliem. To parasti izmanto apkures sistēmās kā sastāvdaļa cauruļveida sildīšanas elementi.

Compressed magnija oksīda kristāli tiek izmantoti, lai ražotu optiskā materiāla. Tās ir caurspīdīgas 0, 3. līdz 7. mikroniem, un ir labi, atstarošanas indekss 1, 72 pie 1 mikrona un arī zemas izmaksas.

Magnija oksīds tiek izmantots stādu atkritumu iznīcināšanai, kā vielu, ar kuru var regulēt šķīdību radionuklīdu.

Arī, magnija oksīds tiek izmantots kā aizsargslāni, plazmas displejiem, un sportisti izmanto magnija oksīds pulveri kā apsmidzināšanu baltā puses, tā, ka tie nav slīdēšanas uz sporta aprīkojumu.

Rūpniecībā, magnija oksīds tiek izmantots, lai ražotu gumijas, sintētiskās gumijas un eļļas tīrīšanai, un elektroniskās rūpniecības nozarē, ka tas tiek izmantots kā abrazīvs tīrīšanai virsmu.

Pārtikas rūpniecībā magnija oksīds pazīstams kā pārtikas piedeva E530 - emulgators nešķīst ūdenī, ko izmanto ražošanā:

 • Piena pulveris;
 • Dry krēms;
 • Šokolādes;
 • Kakao;
 • Pārtikas eļļas.

Kontrindikācijas un kaitējums magnija oksīds

Zāles, kuru pamatā ir magnija oksīds var izraisīt gremošanas traucējumus un caureju, smaga alerģiska reakcija (izsitumi, nieze un pietūkums, īpaši sejas, mēles un rīkles), izsitumi, smagas reibonis, krampji, garastāvokļa svārstības, vājums, slikta dūša, vemšana, nogurums un elpošanas problēmas.

Zāles pamatojoties uz magnija oksīds ar piesardzību, ja iecelts nieru slimības, grūtniecības un zīdīšanas laikā.

Medikamenti Magnija oksīds iepakojumā
 formā pulveri un šķidrumu, kas ietver magnija oksīds, var saturēt arī cukura un saldinātāju aspartāmu. Šie šķidrumi var saturēt arī alkoholu. Tie būtu jāveic piesardzīgi slimībām, piemēram, diabēts, alkohola atkarība, aknu slimības, fenilketonūrijas un visu citu slimību, kuru ārstēšana prasa samazināt šo vielu ikdienas uzturā.

Pieņemšanas magnija oksīda nav piemērota izmantošanai celulozes nātrija fosfāts, digoksīnu un polistirolsulfanata nātrija.

Magnija oksīds var neitralizētu tādu medikamentu kā:

 • Tetraciklīniem (demeclocycline, doksiciklīns, minociklīnu un tetraciklīna);
 • Par bifosfonātiem (alendronāts);
 • Zāles pret vairogdziedzera (levotiroksīna);
 • Antibiotikas (ciprofloksacīnu, levofloksacīnu).

Izmantot magnija oksīds var izraisīt vieglu kairinājumu ādu un acīm. Ieelpošana magnija oksīda pulveri var izraisīt kairinājumu deguna un rīkles, un ieelpošanas izgarojumu magnija oksīdu var izraisīt metāla izgarojumu drudzis stāvokli, kopā ar tādiem simptomiem kā metāliska garša mutē, rīkles kairinājums, sauss klepus, pastiprināta balto asins šūnu skaita, drudzis un muskuļu vājums.

Яндекс.Метрика