Mononātrija glutamāts

Vielas apraksts

Mononātrija glutamāts ir mononātrija sāls glutamīnskābes - balta kristāliska pulvera veidā, kas šķīst ūdenī. Pēc saskares  Mononātrija glutamāts - balts kristālisks pulveris
   šķidra viela sadalās uz anjonu un katjonu nātrija glutamāts. Pārtikas rūpniecībā MSG sauc par "garšas pastiprinātājs", un kas reģistrēts ar kodu E621.

Ķīmiskā formula Vielas - C 5 H 8 NNaO 4.

Glutamīnskābe (glutamīns) ir viens no visplašāk pārstāvēta rakstura neaizstājamo aminoskābju, kas ir daļa no gandrīz visiem olbaltumvielu pārtiku. Tie ietver govs pienu, sieru, olas, liellopu gaļa, pīles gaļa, kukurūza, zaļie zirnīši, tomāti un citi. Glutamīns - bioloģiski aktīva viela, neiromediatoru (viela, kas spēj pārraidīt impulsus no vienas nervu šūnas uz otru), pamata celtniecības blokus cilvēka ķermeņa, nootropics, uzlabo smadzeņu darbību. Glutamīnskābe tiek izmantots arī kā terapeitisko narkotiku, izdarot uz cilvēka ķermeni un stimulējot stimulējošu efektu.

Garšas pastiprinātājs mononātrija glutamāts ir atvasinājums glutamīnskābe mākslīgi sintezētas cilvēku, un šī iemesla dēļ iepriekš nav priekšrocības.

Darbība ir balstīta uz nātrija glutamāta receptoru jutīgumu veicinošu valodu, palielinot nervu kanālu vadītspēju un izturību nervu impulsu - sekas ilgst 20 minūtes pēc ēšanas pārtikas piedevu. Mononātrija glutamāta garšu sauc par "gaļu" vai "bulonopodobnym" - viņš ir spējīgs, lai uzlabotu dabisko garšu gaļas, zivis, mājputni, dārzeņus, sēnes un tiek plaši izmantots atlases korejiešu, japāņu un ķīniešu virtuves. Japānā, garša mononātrija glutamāts atsaucas uz "piekto garšu" (papildus skābs, sāļš, salds un rūgts), un to sauc par "prāti", kas ir "garšīgi."

Mononātrija glutamāta izmantošana

Rūpnieciskā izmantošana pārtikas piedevas no Japānas, kur jau daudzus gadus norūdījies ēdieni Jūras aļģu ekstrakts bagāts ar glutamīnskābi.

Ķīmiski tīra viela, ko ražo, fermentējot ogļhidrātu, pirmo reizi tika iegūts 1907. gadā, Ikeda Kikunae - darbinieks Tokijas Imperatora universitātē, saņēma patentu par metodi, kas ražo pārtikas produktus, saskaņā ar kuru pirmo reizi tika veikts un mononātrija glutamāts. Kopš 1960, mononātrija glutamāts E 621 ir kļuvis ierasts piedevu pārtikā, un tās gada patēriņš pasaulē ir sasniedzis 200 000 tonnu.

Garšas pastiprinātājs mononātrija glutamāts tiek plaši izmanto gaļas un desu izstrādājumu, buljona kubiciņi, garšvielas, mērces, saldētas un konservēto daļēji rūpnieciskai ražošanai krekeri, kartupeļu čipsi, "fast food" un daudz citu produktu sastāvā.

Šī viela tiek iekļauta sarakstā izejvielu:

  • "Konservi Dining īpašiem lietotājiem. Specifikācijas "(GOST 18487-80);
  • "Pārtikas koncentrāti pirmo un otro pusdienas fast food. Specifikācijas "(GOST 50847-96);
  • "Zivju konservi. Pies. Specifikācijas "(GOST 7457).

MSG Hurt

Daudzos strīdi un izmeklēšana mononātrija glutamāts E621 tika atzīta par nosacīti drošu pārtikas piedevu, ja to lieto maksimāli pieļaujamo daudzumu. Tika atrastas Sertifikāti acīmredzamas negatīva ietekme uz cilvēka ķermeni mononātrija glutamāta ar saprātīgām devās.

Tomēr tika atklāts negatīvo ietekmi uztura bagātinātāju uz ķermeņa zīdītāja. Pētījumi japāņu zinātnieks Hiroshi Ogura žurkām laktācijas laikā nātrija glutamāts daudzumā 20% no visas patērētās pārtikas tika konstatēts retināšanas tīklenes, kā rezultātā kopējais redzes zudumu. Saskaņā ar paskaidrojumiem eksperimenta, mononātrija glutamāts saistās ar receptoru šūnām tīklenes, samazinot spēju citām šūnām veikt nervu impulsus. Turklāt tika konstatēts liels daudzums pārtikas piedevas mazgājot intraokulārais tīklenes šķidrumu.

Bet  Mononātrija glutamāts iepakojumā
 Hiroshi Oguro tam izteica šaubas par tīrību eksperimenta, jo nosacījumi, kas tika noteikti eksperimentālo žurkām, nevar pārnest uz dzīvajiem. "Tādējādi, - saka zinātnieks - patēriņš vielas nelielos daudzumos ir pieņemama."

Kaitēt MSG kad sistemātiska lietošana lielos daudzumos parādās ts "ķīniešu restorāna sindromu": apsārtums uz sejas, kakla, mutē, sirdsklauves, galvassāpes. Turklāt tika konstatēts, ka pārtikas piedeva E621 bojā smadzeņu šūnas, palielina risku saslimt ar Alcheimera slimību, kā arī izraisot narkomāniju, ieskaitot bērnus, veicinot pārēšanās. Kā ražotājs, pakaļdzīšanās peļņa aktīvi piebilst garšas pastiprinātājs MSG pārtikas produktos, patērētājs bieži ieņēmumus nelīdzsvarota ar pārmērīgu kaloriju pārtikas, kas ietekmē gan tā svaru un veselību kuņģa-zarnu traktā.

Jāatzīmē, ka mononātrija glutamāts E621 ir ilgstošu attiecības: ēst pārtiku ar uztura bagātinātājiem pastāvīgi cilvēks pierod pie tā biezs garšu, un visi pārējie ēdieni likās viņam svaiga. Kā rezultātā, cilvēks patērē vairāk pārtikas ar īpašu garšu, nekā tas būtu atšķirti no šiem veselīgiem ēdieniem, piemēram, putras, tvaicētiem dārzeņiem, zupām bez "buljonā" un salātiem.

Lai samazinātu kaitējumu mononātrija glutamāts, lai nepieciešamais minimums:

  • Ja iespējams, izvairīties no "fast food" un pusfabrikātiem;
  • Ēdot pārtiku, kas pagatavoti no mājām vai nopircis lielveikalā tirgū neapstrādātu pārtiku;
  • Nelietojiet buljona kubiciņi un garšvielas nopirkt tīru;
  • Uzmanīgi izlasiet zāļu ar produktu, izvairoties klātbūtni pārtikas piedevu E621 un tās atvasinājumi.
Яндекс.Метрика