MSG - kaitējumu cilvēka
 Pārtikas piedeva mononātrija glutamāts (E621) - notiek dabiski noteiktā aminoskābes glutamīnskābes. Mūsdienu pārtikas rūpniecībā tas tiek izmantots, lai uzlabotu garšu kulinārijas izstrādājumu.

MSG ir ūdenī šķīstošs balts kristālisks pulveris, kam ķīmisko formulu C 5 H 8 NNaO 4 . Viņa spēja, lai uzlabotu garšu ēdienus sākumā divdesmitajā gadsimtā tas bija zināms, Japānas, kas bija pievienota pulveri no pārtikas bagāti glutamīnskābi žāvētas jūraszāles.

Arī Japānā, MSG tika iegūts tīrā veidā, fermentējot ogļhidrātu 1907. gadā un patentēja lielu korporāciju. Kopš tā laika viņš ir ražots rūpnieciski un plaši izmanto pārtikas produktu ražošanā.

Līdz 60 gadiem no divdesmitā gadsimta, mononātrija glutamāts tika gatavoti no kviešu lipekļa. Šodien, kā izejvielu reakcijā baktēriju fermentācijas izmantojot melasi, cukurniedru vai cukurbiešu, cieti. Katru gadu pasaulē šodien pārdot un izmantot 1, 5 miljoni. Tonnas pārtikas piedevu E621.

Proteīna šūnas daudzu dzīves lietām (tai skaitā cilvēkiem) var atklāt mononātrija glutamāts (tāpēc daži tehnologi to sauc par "sāls gaļa"). Savā dabiskajā veidā tas parādās pākšaugu produktiem, piemēram, sojas mērci, sojas un rauga ekstraktu, Rokforas sieru, kā arī gaļas, zivju, piena produkti, kukurūza, sēnes.

Nātrija glutamāts rīcība kā garšas pastiprinātāju, pamatojoties uz paaugstinot receptoriem, neirotransmiteri, vadīšanas nervu kanālu un strāvas impulsu. Šis efekts ilgst aptuveni 20 minūtes pēc ēšanas.

Medicīnā, glutamīnskābes un tās atvasinājumi tiek izmantoti kā nootropic un psihostimulējošu. Mūsdienu pārtikas rūpniecībā MSG tiek izmantota gandrīz visur, jo īpaši ražošanā pusfabrikātiem un fast food - čipsi, krekeri, konservēti, saldēti pusfabrikāti, mērces, garšvielas, buljona kubiņos, un vēl daudz vairāk.

Taste of nātrija glutamāts

Pašu garša nātrija glutamāts ir diezgan grūti aprakstīt. Tas nav ne salds, ne sāļš, ne skābs, ne rūgts. Japāņi to sauc par "umami", kas nozīmē "garšīgi", un uzskatīja piektā garša. Daži ir salīdzināja garšu glutamāts Nātrija liellopu gaļas buljona garšu, kāds prasa pikanta. Mēs varam teikt, ka tas ir "pilns aromāts", ēstgribu.

Harm nātrija glutamāts

 MSG - kaitējumu cilvēka
 Ir bijuši daudzi pētījumi, kas ir pierādīts, ka neliels daudzums MSG ir nekaitīgi cilvēka organismā. Ja jūs izmantojat piedevu nemainīgs un lielās devās, attīstās ts ķīniešu restorāna sindromu - svīšana, ādas apsārtums, galvassāpes, vispārējs vājums, sirdsklauves un sāpes krūtīs.

Ir eksperimentāli dati, saskaņā ar kuru eksperimentālie žurkas, ilgstoša regulāra lietošana MSG lielos daudzumos, atzīmēja redzes zudums, tīklene kļūst plānāks, un E621 uzkrājies stiklveida struktūras. Tajā pašā laikā, mazās devās vielas nav izraisīt redzes zudumu.

Personām vecumā no 40 līdz 60 gadiem vecs nelikumīgu izmantošanu, nātrija glutamāts, var palielināt risku, liekais svars, lai gan pietiekami pierādījumi šajā sakarā neeksistē. Ir viedoklis (arī vēl nav apstiprināts), ka ļaunprātīga izmantošana šīs vielas var izraisīt attīstību astmu un pat Alcheimera slimību.

Tādējādi, ir atrodami zinātniski pierādījumi par kaitējuma nātrija glutamāta, ja to lieto saprātīgām devās, tomēr iesaistīties uztura bagātinātājos bez vajadzības nav nepieciešama.

Яндекс.Метрика