Nātrija citrāts

Nātrija citrāts - pārtikas piedeva E331, nātrija sāls Citronskābes ar īpašu sāļš-skābu garšu.  Nātrija citrāts - citronskābe, nātrija sāls

Citi nosaukumi, kas rodas nātrija citrāts - ir monobāziskais nātrija citrāts, nātrija vai trinātrija (nātrija citrāts, nātrija citrāts, nātrija citrāts, trinātrija citrāts).

Tas izskatās nātrija citrāts kā balta kristāliska pulvera. Tas ir ļoti labi šķīst ūdenī un slikti - būtībā, labi tur. Ķīmiskā formula piedeva E331 - Na3C6H5O7.

Nātrija citrāts, neitralizējot citronskābi ar nātrija hidroksīdu vai cita avota nātrija sagatavots.

Nātrija citrāts - tas ir oficiāli atļauta pārtikas piedeva, Krievijā, Ukrainā un Eiropā. Turklāt, E331 veiksmīgi izmanto medicīnā.

Nātrija citrāts - Pieteikums pārtikā

E331 izmanto pārtikas rūpniecībā kā konservantu, stabilizatoru vai garšas pastiprinātāju.

Galvenais mērķis nātrija citrāts - stiprināt garšu gāzētie dzērieni, kas atdarina garšu citrusaugļiem. Enerģijas dzērieni no pazīstamu ražotāju satur arī nātrija citrāts.

E331 pievieno jogurtu, marmelādi, souffles, marshmallows, želejas, kausētais siers - lai pielāgotu līmeni skābumu.

Nātrija citrāts var izmantot kā garšvielu ēdieniem.

Piedeva tiek izmantota sterilizācija, pasterizācija piena, piena produktu ražošanā, konservi, pamatojoties uz piena, piena pulvera, piena maisījumu zīdaiņiem bērniem un citiem produktiem, kuru ražošana ietver nepārtrauktu termisko apstrādi piena.  Stiprināšana garšu gāzēto dzērienu citrusu - galvenais izmantot nātrija citrāts

Nātrija citrāta izmantošana medicīnā

Pievienojot E331 ziedot asinis, ārsti nodrošinātu tās drošību - pateicoties nātrija citrāta ilgu laiku viņa nevarēja reizes. Arī, nātrija citrāts tiek izmantota, lai uzglabātu citus proteīnu narkotiku un pastiprinātāja darbību askorbīnskābes.

Citrāts novērš līmeņa izmaiņas pH, tāpēc tas tiek izmantots, lai novērstu grēmas. Viela ir parakstītas nieru acidoze, cistīts (lai mazinātu simptomus).

Farmaceitiskā rūpniecībā izmanto nātrija citrāts ražošanā instant narkotikas.

Materiāls sastāvs narkotiku bieži ietver atvieglojot simptomus paģirām, ko izmanto kā caureju.

Harm nātrija citrāts

Cilvēkam pēc patērē produktus un zāles, kas satur E331 var būt slikta dūša, vemšana, augsts asinsspiediens, ēstgribas zudums, sāpes vēderā. Visticamāk, kaitējums nātrija citrāts pēc ieņemšanas narkotikas, jo satura piedevu viņiem vairākas reizes vairāk nekā pārtikas produktos. Saindēšanās gadījumu ar nātrija citrātu nav noteikta, tāpēc tiek uzskatīts, ka piedeva ir nekaitīgi cilvēkiem.

Nātrija citrāts tīrs nav toksisks, nonākot saskarē ar ādu neizraisa negatīvas reakcijas, bet var kairināt elpceļus, ja nejauši ieelpot pulveri.

Яндекс.Метрика