Nātrija hidroksīds

Nātrija hidroksīds (pārtikas piedevas E524, nātrija hidroksīds, nātrija hidroksīds, nātrija hidroksīds) - kausēta cieto masu dzeltens vai balts. Saskaņā ar tās  Pulveris nātrija hidroksīds
 ķīmiskās īpašības nātrija hidroksīda attiecas uz spēcīgu sārmu.

Vispārīgās īpašības nātrija hidroksīds

Nātrija hidroksīds, parasti tiek ražots veidā bezkrāsaina caurspīdīga šķīduma vai pastas veidā.

Nātrija hidroksīds, ir pilnīgi šķīst ūdenī, atbrīvojot siltumu. Ja tiek pakļauti gaisu viela izšķīst, tāpēc tā iet uz pārdošanu hermētiski noslēgtā traukā. Dabiskos apstākļos, nātrija hidroksīds ir iekļauts ar minerālu Brucite sastāvu. Vārīšanās nātrija hidroksīdu ir 1390 ° C, kušanas temperatūra - 322 ° C.

Iegūšana nātrija hidroksīdu

1787, ārsts Nicolas Leblanc izstrādājis ērtu metol ražot nātrija hidroksīdu no nātrija hlorīda. Vēlāk, metode Leblanc bija aizstājusi elektrolītisku ražošanas metodi kodīgais nātrijs. 1882 tas tika izstrādāts producēšanas paņēmieni ferīta nātrija hidroksīds, pamatojoties uz nātrija karbonāta.

Pašlaik visbiežāk nātrija hidroksīds, ko iegūst elektrolīzes sāls šķīdumiem. Ferīta metode ražo kodīgais nātrijs tagad tiek izmantota reti.

Nātrija hidroksīda lietošana

Nātrija hidroksīds - neticami populārs un plaši izmantots ķīmisks savienojums. Reģions saražo aptuveni septiņdesmit miljonus tonnu kodīgais nātrijs.

Kodīgais nātrijs tiek izmantota farmācijas, ķīmijas un pārtikas rūpniecībā, kā arī kosmētikas un tekstilizstrādājumiem. Nātrija hidroksīds, tiek izmantota, lai ražotu sintētisko fenola, glicerīns, organisko krāsvielu, narkotikas. Šis savienojums var būt saistīti ar gaisu, lai neitralizētu kaitīgas cilvēka ķermeņa daļu. Tāpēc nātrija hidroksīda bieži lieto, lai dezinficēt telpas.

Pārtikas  Nātrija hidroksīds maisā
 Rūpniecība nātrija hidroksīds tiek izmantots kā skābuma regulators, kas novērš salipšanu un salipšanas. Pārtikas piedeva E524 uztur vēlamo konsistenci produkta ražošanā margarīnu, šokolādi, saldējums, sviests, karameles, želejas, ievārījumi.

Bakery products pirms cepšanas ar šķīdumu, nātrija sārma, lai radītu tumšu brūnu kraukšķīgus. Turklāt, pārtikas piedevu E524 tiek izmantots rafinēšanas augu eļļu.

Nātrija hidroksīda kaitējuma

Kodīgais nātrijs - toksiska viela, kas iznīcina gļotādu un ādu. Burns no nātrija hidroksīds ir ļoti lēns, lai dziedinātu, atstājot rētas. Sazināties ar vielām acī bieži noved pie redzes zudumu. Pēc saskares ar kodīgais uz ādas vajadzētu mazgāt skarto vietu ar ūdeni. Uzņēmība nātrija hidroksīds izraisa apdegumus balsenes, mutes, barības vada un kuņģa.

Viss darbs jāveic ar nātrija hidroksīdu aizsargbrilles un kombinezoni.

Яндекс.Метрика