Nātrija laurilsulfāts

Nātrija laurilsulfāts - anjonu virsmaktīvās vielas ietverti daudzās personīgās higiēnas produktiem (ziepes, šampūni, zobu pastas, uc). Nātrija laurilsulfāts  Pulveris Nātrija lauril
 Tas ir lēts un ļoti efektīvs putojošs līdzeklis un emulgatoru. Ķīmiskā formula C12H25SO4Na.

Nātrija laurilsulfāts ir kristāliskā formā, kas ir līdzīga sāli un esteri, ko Etoksilācijas nātrija dodecil sulfāta. Iegūto etoksilāts tiek pārvērsts sērskābes esteris, kas ir neitralizēts, pārvēršot to par nātrija sāls. Nātrija laurilsulfāts nav degošs viela, kad izšķīdina ūdenī tas kļūst dzeltens vai dzeltenīgi brūna krāsa un veido stabilu putas.

Nātrija laurilsulfāts ir virsmas. Visas virsmas aktīvās vielas ir daļēji šķīst ūdenī un daļēji šķīst eļļā. Tā ir šī kvalitāte, polurastvorimost ūdenī vai eļļā, ļauj nātrija laurilsulfāts ievadīti struktūrā ražoto mazgāšanas līdzekļu, dodot viņiem putojošs un tīrīšanas īpašības. Putas nav atbildīgs, lai atdalītu netīrumiem, bet ļauj, piemēram, šampūns, izmantojot rokas izplatīties pa visu garumu matiem.

Nātrija laurilsulfāts tika plaši izmantota 1930. gadā, kad nozare sāka attīstīties aktīvi myloproizvodstva.

Nātrija laurilsulfāts ir izmantota vairāk nekā sešdesmit gadiem, kā galvenā sastāvdaļa šampūni, bet tagad tas ir aizstāts ar vairāk maigu virsmaktīvā - nātrija kokosa sulfātu.

Nātrija laurilsulfāts izmantošana

Nātrija laurilsulfāts parasti izmanto kā putošanu un emulsiju veidojošo aģentu daudziem produktiem, kas tiek izmantoti ikdienas dzīvē. Šī viela ir daļa no šampūni, matu kondicionieri, trauku ziepes, roku ziepes un zobu pastu ekonomiku.

Ir strīds par to, vai nātrija laurilsulfāts droši cilvēku lietošanai. Daži pētījumi liecina, ka nātrija laurilsulfāts ir kancerogēns un var būt bīstami cilvēkiem, citi apgalvo pretējo. Tātad joprojām nav konkrētu pierādījumu, ka nātrija laurilsulfāts var būt Rakoobrazuyuschaya viela.

Šī ķīmiskā viela ir plaši izmanto ķīmiskajā rūpniecībā, jo tā ir salīdzinoši zemas izmaksas, un ir ilgs glabāšanas laiks. Tas tiek izmantots dažādās koncentrācijās kosmētikas tīrīšanas sejai un ķermenim, un līdzekļi grīdu mazgāšanai un auto interjeru.

Nātrija laurilsulfāts tiek izmantots arī kā sastāvdaļu ražošanā šķidrumu un aerosolus, lai nogalinātu kukaiņi. Tas ir efektīvs pret ērcēm, utīm un laputīm. Mājās, pietiek, lai izšķīdinātu nātrija laurilsulfāts ūdenī, un rezultātā šķidrums tiek izsmidzināts tieši uz pavarda kaitēkļiem.

Nātrija laurilsulfāts kaitējums

Tīrīšana  Nātrija laurilsulfāts - anjonu virsmaktīvās vielas
   instrumenti, kas ietver nātrija laurilsulfāts koncentrācijā spēcīgas un bieži saskaras ar ādas virsmas ir spēcīgi kairinātāji.

Izmantojot nātrija laurilsulfāts, var novest pie žāvēšanas uz ādas. Ja jums ir jutīga āda, nātrija laurilsulfāts, var izraisīt izsitumus vai apsārtumu.

Ja izmantojat šampūni, kas ietver nātrija laurilsulfāts var attīstīties ekzēmu un blaugznas.

Arī kaitējumu, ko izraisa nātrija laurilsulfāts spēju nomazgāt aizsargājošo virsējo slāni tauku epitēlija, kas izraisa ādas novecošanos, un izraisīt acu kairinājumu, līdz attīstībai kataraktu.

Zobu pastas, kas satur nātrija laurilsulfāts ar ilgstošu izmantošanu noved pie veidošanos brūces un čūlas mutē, izplata uz smaganas, mēles un iekšējās daļas lūpām. Pētījums Vēstnesis metālorganiskas Ķīmijas vēlu 1979 konstatēja, ka šī ietekme ir bieži, jo trūkst B12 vitamīns un dzelzs organismā, kā rezultātā, ar biežu zobu pastas ar nātrija laurilsulfāts ir brūces un čūlas.

Яндекс.Метрика