Nātrija nitrāts

Nātrija nitrāts ir arī pazīstams kā nātrija nitrātu vai Čīles. Tā ir ķīmiskā formula nano 3   un attīrītu, tas ir balts, iedzeltens vai pelēkbalts pulveris kristāli. Izskats un garša atgādina parasto nātrija nitrāta un nātrija hlorīda ir ļoti labi šķīst ūdenī. Dabā šis savienojums var atrast savā dabiskajā formā - dabiskas minerālu kopējo Čīlē. Nātrija nitrāts - pārtikas piedeva E251

Nātrija nitrāts: rāpojošs vai gudrs

Vairumā gadījumu rezultātā nātrija nitrāts, pamatojoties uz sintēzes kristāliska vielas no gaisa slāpekļa vai amonjaka. Citas tehnoloģijas nātrija nitrāta ir atšķirīgs sadalīšanās reakcija vai mijiedarbību starp vielām. Piemēram, ir iespējams ražot nātrija nitrātu izskalošanos no dabas noguldījumu karstā ūdens, kristalizācijas, uzsūkšanās slāpekļa oksīdu sodas šķīdumu, sadalīšanās amonija nitrāta vai kalcija un turpmākai apmaiņai ar karbonātu, sulfātu vai nātrija hlorīda.

Nātrija nitrāts tiek plaši izmantots rūpnieciskās ražošanas ražošanā nerūsējošā tērauda caurules, stikla ražošanas dzesētājiem un degvielu, un veiksmīgi izmantot lauksaimniecībā, medicīnā un pārtikas rūpniecībā. Narkotikas, kas satur nātrija nitrātu, tiek iecelts par bronhodilatatoriem, caurejas, nozīmē likvidēt zarnu spazmas, un cianīda pretindes.

Jo pārtikas ražošanas, lielākā daļa no desas un sieru, nātrija nitrāta darbojas kā krāsu un konservantu, lai novērstu izplatīšanos nāvīga slimības patogēnu - botulisma; kā pārtikas piedevas, tad to sauc par E251. Kad šī viela ļoti lielās devās ir toksisks zīdītājiem, un pēc apkures - termiskās apstrādes produktu - ir pierādīta kancerogēna iedarbība.

Cilvēkam augstākā dienas deva, nātrija nitrāts ir 3, 7 mg savienojuma uz 1 kg ķermeņa masas, bet nātrija netiek ņemts, un slāpekļa komponentiem. Tādējādi, ķermeņa svars 70 kg, 259 mg nitrātu grupas E251 NO 3 atbilst aptuveni 350 mg, kas ir lielāks par atļauto normu.

Cilvēkam, Nātrija nitrīta kā rezultātā vielmaiņu var izraisīt skābekļa badu orgānu un audu, un lielās devās izraisīt smagu saindēšanos, plaušu tūsku, sastrēguma sirds mazspēju un pat nāvi. Kad mijiedarbojas ar proteīnu gremošanas procesā, šis risinājums ir kancerogēna viela.

Saindēšanās simptomi Čīle salpetris ir sāpes vēderā, zila āda, jo īpaši nasolabial trijstūrī un nagiem, galvassāpes, krampji, elpas trūkums, slikta dūša, vemšana, caureja. Ražošanā sieri un desas nātrija nitrāta - krāsu un konservantu

Nātrija nitrāta: deva ir viss

Mūsdienu realitāte ir tāda, ka cerība dzīvi bez krāsvielām un konservantiem var uzskatīt ilūzija. Kontrole patēriņa produktiem un devām šo vielu ir ļoti svarīga šodien. Tādējādi, nāvējoši cilvēkiem ir nātrija nitrāta šķīdumu, kas satur 8-15 mg / l sausnas. Kopā tas pats amonija nitrāts, kālija, kalcija, un nātrija, nedrīkst pārsniegt:

 • 45 mg / l dzeramā ūdens;
 • 130 mg / kg augsnes;
 • 60 mg / kg, melones, bumbieri un āboli;
 • 400 mg / kg krogā;
 • 500 mg / kg vēlu kāpostiem;
 • 250 mg / kg kartupeļu;
 • 80 mg / kg sīpolu sīpoli;
 • 250 mg / kg vēlu burkānu;
 • 1400mg / kg bietes.

Apstrādājot ražu, lai izvairītos no tvaiku ieelpošanas organisko nitrātiem, to saskarē ar ādu un gremošanas traktā.

Яндекс.Метрика