Nātrija silikāts

Nātrija silikāts (ūdens stikla, pārtikas piedeva E550) ir skābes sāļi silīcija. Pirmais šķidrums  Nātrija silikāts ir skābes sāls silīcija
 Stikls 1818 saņēma vācu ķīmiķis Jan Nepomuk von Fuchs. Šis savienojums ir ļoti izplatīta dabā. Silikāti ir viena trešdaļa no visiem zināmo minerālu savienojumiem (māla materiālu, laukšpats, vizlas).

Vispārīgās īpašības šķidrā stikla

Nātrija silikāts - balts vai pelēkbalts smalka pulvera bez noteikta garšas un smaržas. Šķidrā stikla šķīst ūdenī, veidojot viskozu šķīdumu. Atšķaidītu nātrija silikāta sadalās silīcijskābi anjonu un nātrija katjoniem. Ūdens aizvadīšanai nātrija silikāta tiek pārvērsti amorfs ciets. Saskaņā ar rīcības skābes hlorīdu un waterglass risinājumu veido silīcija (sorbenta).

Viskozi šķīdumi nātrija silikāta, uzsildot līdz temperatūrai no 200-300 ° C uzbriest un palielinās tilpuma pieciem līdz astoņas reizes.

Ražošana nātrija silikāta

Šobrīd waterglass sagatavoja autoklāvā piemērotas izejvielas, kas satur silīcija dioksīdu, koncentrēta nātrija hidroksīda. Tāpat zināms, ir metodes sagatavošanai nātrija silikāta, kas balstīti uz kristalizācijas stikla kausējuma, tvaiku uzklāšanai un risinājumiem.

Izmantot waterglass

Pārtikas rūpniecībā pārtikas piedeva E550 lieto, lai novērstu barojot aģents ražošanā pārtikas maizes izstrādājumiem, piena pulveris, cukurs un citi pulverveida pārtikas produktiem un izejvielām.

Liquid glass  Nātrija silikāts tika pievienota vērā ziepes
 pievienot ziepes, un ko izmanto ražošanā mazgāšanas pulveri un pastas. Šis materiāls tiek bieži izmanto farmācijā, kosmētikas līdzekļu nozarē ražošanā ēnu, atsevišķu pulveri un prisypok.Sinteticheski sintezirovannoezhidkoe stikla sastāvā iekļautu adsorbētājus, cietās smērvielas, un tiek arī izmantoti ražošanā izdedžu, cementa, betona un ogneuporov.Dobavka E550 tiek izmantots kā pildviela rūpnieciskā ražošana krāsām, papīra, gumijas, laku.

Nātrija silikāta kaitējumu

Eksperti ir atraduši pierādījumus par vairāku iespējamo kaitējumu pārtikas piedevu E550. Šī iemesla dēļ, dažās valstīs tas ir tagad aizliegts izmantot nātrija silikāta kā pārtikas piedevu.

Tāpēc ir īpaši svarīgi, lai ierobežotu patēriņa pārtikas produktus ar uztura papildināšanai E550 tendenci uz alerģijām, gremošanas traucējumi, kā arī bērnībā un hroniskām slimībām.

Яндекс.Метрика