Nātrija sulfite

Nātrija sulfite - sintētiski radīts konservants izmantots pārtikas, farmācijas un vieglās rūpniecības nozarēs.  Nātrija sulfīta formula

Uz pārtikas produktu etiķetēm, nātrija sulfīts tiek uzskaitīti kā E221. Vēl viens kopīgs nosaukums konservanta - tā nātrija sulfīts. Ķīmiskā formula nātrija sulfīta - Na2SO3.

Nātrija sulfīta pievienošana ir oficiāli apstiprināts lietošanai pārtikas rūpniecībā Eiropas Savienībā, Krievijā un Ukrainā. Obligāta prasība - izmantošana konservantu pieļaujamajām normām.

Krievijā, dienas devu nātrija sulfīta ir 0, 7 mg / kg ķermeņa masas.

Tīrs nātrija sulfīts tiek parādīts kā balts pulveris. Tas ir šķīst ūdenī un spirtā. Nešķīst tauki E221.

Nātrija sulfīta izmantošana pārtikas rūpniecībā

Pirmām kārtām, nātrija sulfīts - konservants pārtikas rūpniecībā, bet tas tiek izmantots arī kā balinātāju, antioksidants, kas dzesēšanas reducētāja.

E221 ir nepieciešama, lai ražotu liela apjoma augļu želejas, marshmallows, ievārījumi, pastas, ievārījumu, džemu, sulu un biezeni no augļiem un ogām, ogu pusfabrikāti, dārzeņu biezeni.

Nātrija sulfīta šķīdumu izmanto par visai ārstēšanas un sagrieztu augļu, žāvētu augļu gatavojoties to īstenošanai.

Piedevas tiek izmantoti kā ražotājiem pusfabrikātiem no sēnēm un kartupeļiem, augļu un dārzeņu, augļu ekstrakti ar želatinizācijas efektu, saldēti, konservēti un žāvēti augļi un dārzeņi.

Nātrija sulfite tiek izmantots, lai ražotu ievārījumus ar minimālo cukura saturu konditorejas izstrādājumu, saldumu, konservus sālītas, kaltētas zivju un vēžveidīgo, galvkāju, desas.  Nātrija sulfite (E221) - sintētisks konservants

Nātrija sulfīta lietošana palīdz novērst brauniņš augļu un dārzeņu, rašanos baktērijas izejvielas, lai ražotu pārtikas produktus.

Aktīvi izmanto nātrija sulfītu un vīndari. E221 piedeva uzlabo pretestību ietekmi uz alkoholisko dzērienu patogēniem saglabā krāsošana izejvielu uzlabo samazinot un oksidēšanas potenciālo gatavo vīnu.

Nātrija sulfīta kaitējumu

Nātrija sulfite lielā apmērā, kas pārsniedz normu, ir bīstams cilvēkiem. Piedeva E221 tīrā veidā nav vēlams ieelpot, norīt, attiecas uz ādu un acīm.

Ir gadījumi, kad pārdozēšana un idiosinkrāzija nātrija sulfīta noved pie nieru mazspēju un attīstību astmas lēkmes, pārkāpjot ūdens un sāļu apmaiņu, alerģiskas reakcijas, kuņģa un zarnu trakta slimībām.

Sistemātiska nātrija sulfīts personām atņemtas vitamīnu B1 un E

Mazuļi dot nevēlamas produktus apstrādātas ar vai satur nātrija sulfīta.

Būtu arī jāņem vērā, ka saskaņā ar rīcības skābes nātrija sulfīta pārveido sēra dioksīdu, kas attiecas uz būtību trešās klases apdraudēta cilvēka organismā.

Яндекс.Метрика