Oglekļa dioksīds

Oglekļa dioksīds (oglekļa dioksīds, oglekļa dioksīds, CO 2 ), Kuru veido mijiedarbības diviem elementiem - skābekļa un oglekli. Dioksīds  Ķīmiskā formula oglekļa dioksīda
 oglekļa veidojas sadedzinot akmeņogles vai ogļūdeņraža savienojumu fermentācijas šķidrumu, kā arī produktu elpošanai dzīvnieku un cilvēku laikā. Atmosfēra ietvertā nelielos daudzumos. Augi absorbē oglekļa dioksīdu no atmosfēras un pārvērst to par organisko savienojumu. Ar izzušanu šīs gāzes no atmosfēras uz Zemes būs praktiski nav lietus un būs ievērojami vēsāks.

Oglekļa dioksīda īpašības

Oglekļa dioksīds ir smagāks par gaisu. Tas sasalst pie apmēram 78 ° C. Pie iesaldēšanu oglekļa dioksīda sniega izveidota. Šķīdumā oglekļa dioksīda, veido ogļskābo gāzi. Pateicoties dažiem oglekļa dioksīda īpašību dažkārt sauc "sega" Zemes. Viņš viegli iztur UV stariem. Infrasarkanie stari tiek izstarota no virsmas oglekļa dioksīda telpā.

Oglekļa dioksīds tiek ražots šķidrā veidā zemā temperatūrā, kas šķidrā veidā zem augsta spiediena un gāzveida formā .  Gāzveida forma, oglekļa dioksīda no dūmgāzēm, kuru iegūst, ražojot no spirtiem, amonjaka, un rezultātā sadegšanas .  Gāzveida oglekļa dioksīds par īpašībām nav sprādzienbīstams un toksiska gāze, nav smakas un krāsas .  Šķidrā veidā oglekļa dioksīda - šķidrums ir bezkrāsains un bez smaržas .  Kad saturs pārsniedz 5% oglekļa dioksīda uzkrājas platības slikti vēdināmās telpās .  Samazinot tilpuma frakciju skābekļa gaisā var izraisīt skābekļa trūkumu un nosmakšanas .  Embryologists konstatēja, ka šūnas cilvēkiem un dzīvniekiem oglekļa dioksīda jābūt par 7%, un skābekļa - tikai 2% .  Oglekļa dioksīds - trankvilizators nervu sistēmas, un lielisks anestēzijas .  Gāzes cilvēka organismā ir iesaistīts sintēzi aminoskābju ir asinsvadus paplašinoša iedarbība .  Oglekļa dioksīda trūkums asinīs noved pie spazmas asinsvadu un gludās muskulatūras orgānu, lai palielinātu sekrēciju deguna eju, bronhos un attīstību polipus un adenoīdi, zīmoga membrānu dēļ izgulsnējas holesterīna .

Sagatavošana oglekļa dioksīda

Ir vairākas metodes, veidojot oglekļa dioksīdu. Rūpniecībā, oglekļa dioksīdu no dolomīta, kaļķakmens - sadalīšanās produkti dabas karbonātu, kā arī no krāsns gāzēm. Gāzu maisījums tika mazgāti ar kālija karbonāta šķīduma. Maisījums absorbē oglekļa dioksīdu un pārvērš ūdeņradī. Ūdeņraža šķīdumu silda, un tas sadalās, atbrīvojot oglekļa dioksīdu. Rūpniecības iegūšanas metodi oglekļa dioksīdu tiek iesūknēts cilindriem.

Laboratorijās, iegūstot oglekļa dioksīds ir balstīta uz mijiedarbību bikarbonātus un karbonātu ar skābēm.

Pieteikumi par oglekļa dioksīda

Ikdienas praksē, oglekļa dioksīds tiek izmantots diezgan bieži. Pārtikas rūpniecībā, oglekļa dioksīds tiek izmantots kā ieraugu, un kā konservantu. Tas ir norādīts uz produkta iepakojuma saskaņā ar kodu E290. Par oglekļa dioksīda īpašības, tiek izmantota arī ražošanā gāzēts ūdens.

Bioķīmiķi  Oglekļa dioksīds pudelēs
 Mēs atklājām, ka, lai palielinātu ieguvumu no dažādu kultūru diezgan efektīvi mēslot gaisu ar oglekļa dioksīdu. Tomēr šī metode var piemērot tikai mēslojumu siltumnīcās. Lauksaimniecībā, gāze, ko izmanto, lai radītu mākslīgu lietus. Kad neitralizējot sārmainā vidē oglekļa dioksīdu aizstāj spēcīga minerālu skābi. In dārzeņu veikali oglekļa dioksīda gāze, ko izmanto, lai izveidotu vidi.

In smaržas nozarē, oglekļa dioksīds tiek izmantots, lai ražotu smaržas. Medicīnā, oglekļa dioksīds tiek izmantots antiseptisko iedarbību laikā atklātas operācijas.

Pēc atdzišanas, oglekļa dioksīds tiek pārveidots par "sausā ledus". Sašķidrinātā oglekļa dioksīds ir iepakots konteineros un nosūtīti uz klientiem. Oglekļa dioksīds formā "sausais ledus" tiek izmantots, lai saglabātu pārtikas produktus. Šāds ledus kad silda iztvaiko bez atlikuma.

Oglekļa dioksīds tiek izmantots kā aktīvo nesējs metināšanas stieples. Metinot oglekļa dioksīdu tā sadalās skābekļa un oglekļa monoksīda. Skābeklis reaģē ar šķidro metālu un oksidētu to.

In lidmašīnu būvē, oglekļa dioksīds tiek izmantots kā enerģijas avots dzinējiem. Oglekļa dioksīds tiek izmantots kārbas Airguns.

Яндекс.Метрика