Polivinilpirolidons

Polivinilpirolidons - ūdenī šķīstošs polimērs, N-vinilpirolidons, monomērs ir arī  Sausais polivinilpirolidons ir formā balta pulvera
   pazīstams kā polividons vai Povidons.

Polivinilpirolidons pirmo reizi tika sintezēta Walter Reppe un patentu tā tika reģistrēta 1939. gadā kā viens no interesantākajiem atvasinājumi acetilēns ķīmiju. Polivinilpirolidons sākotnēji tika izmantots kā aizstājēju asins plazmā, un pēc tam konstatēja piemērošanu dažādās jomās, medicīnas, farmācijas, kosmētikas un rūpniecisko ražošanu.

Properties polivinilpirolidons

Polivinilpirolidons šķīst ūdenī un citos polāros šķīdinātājos. Sausais polivinilpirolidons ir kā baltais vai gaiši dzeltens pārslains higroskopisks pulveris viegli uzsūc līdz pat 40% no tās svara atmosfēras ūdenī.

Molecular Formula PVP - C6H9NO, molmasa - 2500 - 2,500,000 g / mol, blīvums - 1, 2 g / cm³, kušanas temperatūra - 150-180 ° C.

No polivinilpirolidona izmantošana

Polivinilpirolidons lieto medicīnā kā aizstājēju asins plazmas pēc 1950. Tagad tas tiek izmantots kā saistviela daudzās zāļu tablešu, tas izšķīst viegli ūdenī un spirtā, kā arī, veidojot šķīstošu kompleksu uzlabo šķīdību un biopieejamību narkotiku (ķīmijterapijas līdzekļu, pretsāpju un antibiotikas).

Polivinilpirolidons pievienojot jods veido kompleksu sauc povidons-joda ar dezinficējošām īpašībām. Šis komplekss tiek izmantota dažādiem medikamentiem un higiēnas lietojumprogrammas, piemēram, risinājumi, ziedes, maksts svecītēm, šķidrās ziepes un ķirurģijas krūmāji.

Polivinilpirolidons ir arī plaši izmanto kā:

  • Līme līmes zīmulis un karstā kausējuma līmes;
  • Speciālās piedevas baterijām, keramikas, stikla, tintes un papīra iesējuma;
  • Emulgatoru un irdinātājs šķīduma polimerizācijas;
  • Lupa izšķirtspēja fotorezistiem katodstaru lampām;
  • Element, lai padarītu membrānas, piemēram, dialīzes un ūdens filtri;
  • Sakabes aģents un kompleksveidotāju ar lauksaimniecības rūpniecības, piemēram, kultūru aizsardzības, ārstēšanas un sēklu pārklājumu;
  • Biezinātājs in balināšanas gēlu uz zoba;
  • Adjuvantu, lai palielinātu šķīdību narkotiku šķidro un bieza masa zāļu formu (sīrupi, mīkstas želatīna kapsulu), un kā rekristalizācijas inhibitoru.

Polivinilpirolidons lieto arī kontaktlēcu risinājumus, kā arī personīgās higiēnas līdzekļos šādiem  Polivinilpirolidons izmanto kontaktlēcu risinājumi
 kā šampūni, dušas želejas, matu kondicionieri, ķermeņa skrubji, zobu pasta, aerosoli un želejas matiem.

Pārtikas rūpniecībā stabilizējošo īpašības polivinilpirolidonu ļauj to izmantot kā pārtikas piedevu E1201, kas ir stiklojums aģents, saldinātājs, irdinātājs un skābuma regulētāji.

Absorbenta īpašības polivinilhlorīds ļauj to izmantot kā daļu līdzekļu, lai toksīnu izvadīšanai no ķermeņa.

Polivinilpirolidons izmanto vīna apstrādē, un to var izmantot, lai sabiezēt dzērienus, paskaidrojot baltvīna un pāris alus.

In molekulu bioloģiskie polivinilpirolidona tiek izmantots kā bloķējošās aģents Southern blot analīzi, kā sastāvdaļa Denhardt šķīdumu.

Harm polivinilpirolidons

Parasti polivinilpirolidonu tiek uzskatīts par drošu un neizraisa nopietnas blakusparādības, tomēr, bija gadījumi, alerģiskas reakcijas uz polivinilpirolidona, jo īpaši attiecībā uz tās zemādas pieteikumu un situācijām, kad polivinilpirolidonu stājas kontaktā ar autologo serumu un gļotādu.

Яндекс.Метрика