Propilēnglikols

Propilēnglikols - bezkrāsains organisks savienojums, gandrīz bez smaržas, dzidrs, viskozs, kam mīlīgs salda garša, kā  Propilēnglikols iepakojumā
 sauc par 1, 2-propanediol, propān-1, 2-diols vai α-propilēnglikols, lai atšķirtu to no izomēru propān-1, 3-diols (β-propilēnglikola).

Rūpniecības process, kas ražo propilēna oksīds ar notiek propilēna. Dažādu ražotāji izmanto nekatalītiskais augstas temperatūras procesu 200 ° C (392 ° F), uz kuru tiek veikta pie temperatūras no 150 ° C (302 ° F) līdz 180 ° C (356 ° F 220 ° C (428 ° F) vai katalītiskā metodi ) klātbūtnē vai nu uz jonu apmaiņas sveķiem vai nelielu daudzumu sērskābes vai sārmu.

Propilēnglikols var arī iegūst, apstrādājot biodīzeļdegviela un glicerīnu.

Svarīgi! Saņemt propilēna tikai pilnvarotie izplatītāji, lai izvairītos no viltojumiem!

No propilēnglikola īpašības

Propilēnglikols - higroskopisks bezkrāsains šķidrums, kas satur ar asimetrisku oglekļa atomu, šķīstošs ūdenī, etanolā, dietilēteris, acetonu un hloroformu. Tas ir ne-kodīgas, ir ļoti zems nestabilitāti un ļoti zemu toksicitāti.

Molecular Formula propilēna - C3H8O2, molmasa - 76.09 g / mol, blīvums - 1, 036 g / cm³, kušanas temperatūra - -59 ° C, 214K, -74 ° F, viršanas - 188 2 ° C, 461K, 371 ° F, siltumvadītspēja - 0 34.

Propilēnglikola izmantošana

45% no pasaules propilēnglikola tiek izmantots kā ķīmisko izejvielu, lai ražotu nepiesātinātiem poliestera sveķiem. Propilēnglikols, reaģējot maisījumu nepiesātināto maleīnskābes anhidrīda un izoftalskābes kopolimēra veidojas. Tas daļēji nepiesātinātās sveķi ir vēl crosslinked ražot termoreaktīviem plastmasu. Propilēnglikols tiek pakļauts reakcijai ar propilēnoksīdu, veidojot oligomērus un polimēru, kas tiek izmantoti, lai sagatavotu poliuretānu.

Propilēnglikola lietošana tiek uzskatīta par drošu, lai ražotu pārtikas produktu un medikamentu. Pārtikas propilēnglikols tiek izmantota kā piedeva E1520, kas ir šķīdinātājs un pārtikas konservantu un izmanto tabakas izstrādājumiem un dzīvnieku barībā, ir galvenā sastāvdaļa šķidrumu, ko izmanto elektronisko cigareti. Propilēnglikola izmantošana ir iespējama arī ražošanā personīgās higiēnas un kosmētikas produktu, piemēram, eliksīru un ķermeņa losjoni, šampūni, emulsijas, pastas, krēmi un lūpu krāsas.

No propilēnglikola īpašības pacelt un nolaist temperatūru šķidrumu jūs varat izmantot to kompozīcijām lidaparātu atkausēšanas šķidrumu un antifrīzu automašīnām, gaisa kondicionēšanas sistēmu, ventilācijas un apkures telpu, kas dzesēšanas sistēmās pārtikas un citu dzesēšanas iekārtas.

Plaši  Diazepāmu - medikaments propilēnglikols
 propilēnglikola izmantošana kā šķīdinātāju tradicionālās medicīnā. Pamatojoties uz propilēnglikola ir mutvārdu un injicējamiem medikamentiem, piemēram, diazepāmu un lorazepāma.

Harm propilēna

Pārtikas propilēna uzskatīja nav toksiska un droši lietot un nav izraisīt nopietnas blakusparādības vielas. Tomēr propilēnglikols izraisa smagu kaitējumu organismā koncentrācijas plazmā virs 1 grama / l, kas prasa ļoti augstu patēriņu zāles, pamatojoties uz propilēnglikola salīdzinoši īsā laika periodā. Gadījumi propilēnglikola saindēšanās parasti saistīta vai nu ar nepiemērotu intravenozas vai nejaušu ieņemšanas lielu daudzumu propilēnglikola.

Ilgstoša saskare ar ādu propilēnglikola būtībā izraisīt smagu iekaisumu. Neatšķaidītu propilēnglikols ūdenī ir minimāla kairināšana acīm un dažreiz noved pie nelielu pārejošu konjunktivīts. Tvaika propilēnglikols var izraisīt acu kairinājumu un augšējo elpošanas traktu. Tvaiku ieelpošana propilēnglikola nerada nozīmīgu risku cilvēkiem, bet ilgstoša ieelpošana propilēnglikola miglas uz teātra izrādēm var izraisīt elpceļu kairinājumu.

Intravenozas lielās devās narkotiku, kas ietver propilēnglikols var izraisīt hipotensija, bradikardija, T-viļņu anomālijas un QRS kompleksa uz EKG, aritmijas, sirdsdarbības apstāšanās sindroms hiperosmolaritāte, pienskābo acidozi, un hemolīze.

Saskaņā ar pētījumu par Šveices universitātes Karlstad 2010. koncentrācija platīna grupas metālu, propilēnglikols un glikolēteriem iekštelpu gaisa izraisa paaugstinātu risku elpošanas un imūnsistēmas traucējumi. Ir pierādīts, ka bieža ieelpošana propilēnglikola esteri novest pie attīstību astmu, siena drudzis, ekzēma un alerģijas pret paaugstinātu risku diapazonā no 50% līdz 180%. Šī koncentrācija ir saistīta ar ūdeni saturošu krāsu un mazgāšanas līdzekļiem, kas satur šos komponentus.

Яндекс.Метрика