Propionskābe

Propionskābe nav kam krāsu šķidrums ar raksturīgu asu, diezgan asu aromātu.  Ķīmiskā formula propionskābe

Fizikālās un ķīmiskās īpašības propionskābe

Propionskābe ir šāda ķīmiskā formula: CH 3 CH 2 COOH. Temperatūrā 440 grādiem pēc Celsija spēj sevis aizdegties. Nu sajaukts dažādās proporcijās ar organiskiem šķīdinātājiem un ūdeni.

Ar ķīmiskajām īpašībām, propionskābi, ir viens no tipisku pārstāvji klases piesātināto karbonskābēm. Tas nāk dažāda veida ķīmisko reakciju, veidojot skābes halogenīdi, amīdi, esteri un citi savienojumi.

Sagatavošana propionskābes

Pirmais ir ķīmisks savienojums tika sintezēts Johana Gottlieb 1844 kā viens no blakusproduktus sadalīšanās cukuru. Vēlāk viņš saņēma un citi ķīmiķi dažādos veidos, ne iedomājoties, ka patiesībā tā bija viena un tā pati viela. Tikai trīs gadus vēlāk, Jean Baptiste Dumas izveidoja šo faktu un deva nosaukumu uz jauno vielu - propionskābi.

Pašlaik, iegūstot propionskābi rūpnieciskā mērogā tiek veikta karbolirovaniem etilēnu klātbūtnē niķeļa katalizatora un ūdeni, ar sekojošu oksidējot rezultējošā pirmā reakcijas propionaldehyde.

Daži baktēriju veidi ražot savas dzīves propionskābe laikā. Piemēram, enzīmu rūgšana Ementāles sieru satur aptuveni 1% no vielas.

Propionskābe produkti

 Propionskābe - pārtikas piedeva E-280
 Propionskābe ir baktericīda un fungicīda īpašības, proti, Tas kavē patogēno baktēriju pieaugumu un sēnītēm. Tāpēc daudzi ražotāji pievieno propionskābi pārtikā kā konservants, ko sauc par E-280.

Tieši propionskābe vai amonija propionāts (amonija sāls propionskābes) tiek izmantotas tikai, lai ražotu produktus, kas paredzēti dzīvnieku barībai. Propionskābi produktu, kas paredzēti cilvēku, var pievienot tikai kā tās kalcija vai nātrija sāļu (kalcija propionāta vai nātrija propionāta).

Krievija var pievienot propionskābe produktus šādos daudzumos:

  • Fasētā šķēlēs rudzu un kviešu maize - 3, 0 g uz vienu kilogramu;
  • Pitas maize, saldie konditorejas izstrādājumi - 2, 0 g uz vienu kilogramu;
  • Kūka - 1, 0 grami uz vienu kilogramu;
  • Sierus un analogi - atbilstoši prasībām SanPin 2.3.2.1293-03.

Propionskābe ir spēcīga smarža un garša. Tātad, ja viņi gribēja, pārtikas ražotāji nevar pievienot to saviem produktiem koncentrācijā vairāk nekā 0, 3%. Biežāk nekā nav, tas uztura papildināšanai izmanto saglabājot maizes izstrādājumus. To var arī izmantot, lai ietaupītu uz kuģniecības sūkalām.

Kaitējuma propionskābe

Šī piedeva tiek uzskatīts par praktiski nekaitīgs cilvēka veselībai. Šos datus apstiprina ar daudziem zinātniskiem pētījumiem, kas liecina, ka neliels daudzums propionskābe nav mutagēnas, teratogēnas un citas bīstamas cilvēka reproduktīvās sistēmas īpašības. Turklāt, cilvēka ķermenis ir ļoti propionskābe strauji oksidē un tā metabolītu (sadalīšanās produktu) tiek izmesti dabiski.

Bet ir arī viedoklis neatkarīgu ekspertu, kuri uzskata, ka pārtikas piedevu E-280, kas jāizdara sarakstā kancerogēno vielu. Tātad, ja jums ir ģenētiska nosliece uz rašanos ļaundabīgo audzēju, tad jums ir vislabāk atteikties izmantot produktiem, kas ietver propionskābi vai sāļi.

Tiem, kas strādā ar propionskābe, svarīgi ievērot drošības pasākumus. Gadījumā, ādas un gļotādas ar koncentrētu propionskābe ir nopietnus apdegumus. Bet, kad norīts, tas noved pie veidošanos čūlas un brūces no mutes, rīkles, barības vada un kuņģa.

Яндекс.Метрика