Saharīns

Saharīna ir veidota caurspīdīgiem kristāli ar garšu, kas ir slikti šķīst ūdenī. Sintētisks  Formula saharīns
 saharīna nātrija sāls ir kristālisks hidrāts, kas ir vairākas reizes salda kā cukurs.

Sagatavošanas vēsturi un īpašības saharīns

1879.gadā zinātnieki A. Remsenom K Falbergom veica pētījumu 2-toluenesulfonamide, kā rezultātā nejauši identificēja saharīns. Dažus gadus vēlāk ķīmiķis K. Falberg patentētā procesu vielu iegūšanas un sāka īstenot savu ražošanu. Bet metode sulfonējot pie kura sniedz saharīns nebija efektīva.

1950. gadā grupa zinātnieku Toledo izstrādājuši īpašu metodi iegūt saharīns, kas ļāva sākt masveida rūpniecisko ražošanu. Pamatojoties uz šo metodi, ir reakcija slāpekļa skābes, sēra dioksīda, hlora, anthranilic skābi un amonjaku. Vēlāk, 1967, tas ir ieviesta efektīvāk producēšanas paņēmiens, saharīna, pamatojoties uz reakcijā benzilhlorīds.

Saharīna ir pārtikas piedevas ir bezkrāsains un bez smaržas, kas kūst temperatūrā aptuveni 225 grādiem, un nedaudz šķīst spirtā. Viela ir paredzēta kā saldinātāju diabētiķiem.

Saharīns ir vairākas galvenās īpašības, kas ietver:

  • uzlabošana garšu un smaržu pārtikas produktiem;
  • uzlabotu garšu produkta vai plate;
  • cukura aizvietotājs kā saldinātājs.

Saharīna lietošana

Aktīva saharīns izmanto pārtikas rūpniecībā kā piedevu E 954., aromatizētāju un saldinātāju pievieno konditorejas, košļājamā gumija, bezalkoholiskie dzērieni, sulas, maizes izstrādājumi.

Farmaceitiskā viela ir klāt antibakteriāla un pretiekaisuma līdzekļiem, un rūpnieciskām vajadzībām, ražošanā kopētājos, mašīnu līmes un gumijas.

Saharīns  Saharīna ir veidota caurspīdīgiem kristāliem
   nav kalorijas un nav nekādas ietekmes uz apetītes, tomēr tas var iekļaut uztura izvēlnē.

Harm saharīns

Daži starptautisko medicīnas pētījumi atklāja bojājumu saharīns, kas balstās uz indukcijas ļaundabīga audzēja Uroģenitālās sistēmas.

Šobrīd, neskatoties uz to, ka saharīns ir apstiprinātas izmantošanai Apvienotās ekspertu komiteja, tas jālieto stingri ierobežotā daudzumā un saskaņā ar medicīnas nolūkiem. Ieteicamā likme vielas ir 4 mg uz 1 kg ķermeņa svara (1 dienā).

Pacientiem ar cukura diabētu, nevajadzētu ēst katru dienu, saharīna nevis izraisīt blakusparādības.

Babies nevajadzētu ēst dzert un konditorejas izstrādājumi ar saturu pēc būtības.

Яндекс.Метрика