Silica

Silīcija dioksīds (silīcija dioksīds, silīcija dioksīds, silīcija dioksīds) - viela, kas sastāv no bezkrāsaina kristāla, kam  Silīcija ir augsta izturība
   augsta izturība, cietība un augsta kušanas temperatūra. Silīcija dioksīds ir izturīgs pret skābēm un nereaģē ar ūdeni. Ar temperatūru paaugstinot reakcija materiāls reaģē ar sārmu, izšķīdināta fluorūdeņražskābes, tas ir lieliska izolators.

Dabā, silīcija dioksīds ir plaši izplatīts: kristāliskais silīcija pārstāv šādu derīgo izrakteņu kā jašma, ahāts (smalkgraudaina silīcija savienojumiem), kalnu kristāls (lieli kristāli vielu), kvarca (bez silīcija oksīda), Halcedons, ametists, morion, topāzs (krāsainu kristālu silīcija dioksīds).

Normālos apstākļos (saskaņā ar dabas apkārtējās temperatūras un spiediena) ir trīs kristāliskas modifikācijas silīcija - tridymite, kvarca, un Kristobalīts. Kad temperatūra silīcija dioksīds pārvēršas coesite vispirms, un tad - stishovite (minerāls atrasts 1962.gadā ar meteorīta krāteris). Saskaņā ar pētījumiem, tas stishovite - atvasinājums salikto silīcija - izklāta ar ievērojamu daļu no Zemes patvērumā.

Ķīmiskā formula Vielas - SiO 2

Sagatavošana silīcija

Silīcija dioksīds iegūst ražošanas procesā kvarca rūpnīcām, kas ražo tīru kvarca koncentrāts, kas pēc tam tiek izmantota ķīmijas un elektronikas rūpniecības, ražošanas optika, gumijas un pildvielas krāsām un lakām, rotaslietas veidošanā uc Dabas silīcija dioksīds, kas pazīstams arī kā silīcija dioksīdu, tiek plaši izmantotas celtniecībā (betons, smilšu, skaņas un siltumizolāciju).

Sagatavošana silīcija sintētiski, izmantojot atgriezeniskās skābes, nātrija silikāts, atsevišķos gadījumos - citām šķīstošām silikātus vai sarecēšanu koloidāls silīcija reibumā joniem. Arī, silīcija dioksīds, ko iegūst ar oksidējošo silīciju ar skābekli, kura temperatūra ir aptuveni 500 grādi pēc Celsija.

Izmantot silīcija

Silīcija saturoši materiāli ir plaši izmantoti augsto tehnoloģiju un ikdienas dzīvē. Ražošanai izmanto stikla, keramikas, betona izstrādājumi, abrazīvu un arī radio, ultraskaņas ierīces, šķiltavas utt silīcija dioksīds Kopā ar vairākām izmanto, lai ražotu optiskās šķiedras kabeļu sastāvdaļas silīcija dioksīdu.

Neporains amorfais silīcija izmanto pārtikas rūpniecībā kā piedevu, kas iesniegti saskaņā ar numuru E551 novērstu salipšanu un salipšanas galveno produktu. Dioksīds  Izmantojot silīciju ēkā
 silīcija pārtika izmanto farmācijas rūpniecībā kā narkotiku enterosorbent ražošanā zobu pastās. Viela ir atrodams šķeldu, krekeri, kukurūzas nūjiņas, šķīstošā kafija, uc sastāvu

Harm silīcija

Oficiāli apstiprināts, ka silīcija viela iet caur kuņģa-zarnu traktu nemainīgs, tad pilnīgi izvadīts. Pēc 15 gadu ilgā pētījumā Francijas ekspertiem izmantot dzeramo ūdeni ar augstu saturu silīcija pārtikas samazina risku saslimt ar Alcheimera par 10%.

Tādējādi informācija par briesmām silīcija ir ķīmiski inerts viela, nepatiess: pārtikas piedeva E551, tiek izmantots iekšpusē orāli, ir pilnīgi nekaitīgs veselībai.

Яндекс.Метрика