Slāpekļa oksīds

Slāpekļa oksīds - ķīmisks savienojums no grupas slāpekļa oksīdu, kas satur slāpekli un ir sastopama oksidācijas stāvoklī II. Viņam ir  Savienojums slāpekļa oksīds
 viens nepāra radikālas elektronu tādēļ nestabils, ir augsta reaģētspēju, un ir īpašības brīvo radikāļu.

Slāpekļa oksīds vai slāpekļa oksīds, kas pazīstams arī kā slāpekļa oksīds ir molekula ar ķīmisko formulu NO. Tas ir brīvie radikāļi, kas ir svarīgs starpposma ķīmiskās reakcijas.

Zīdītāju un cilvēka slāpekļa oksīda ir svarīgs komponents, kas iesaistīti daudzu fizioloģisko un patoloģisko procesu šūnu signalizācijas molekulas. Tas ir spēcīgs vazodilators īss, dažas sekundes, pussabrukšanas asinīs.

Beigās 80s tas ir pierādīts, ka īpašie fermentu sistēmas organismam sintezēt slāpekļa oksīda gāzes. Tas notiek, kā rezultātā oksidēšanos guanidinogrupām aminoskābes L-arginīnu, lai citrulīnu, kamēr sintēzi.

Ražošana slāpekļa oksīda

In vitro sagatavošanu slāpekļa oksīda reakcijā var atšķaidītas slāpekļskābes ar vara vai samazinātu slāpekļa skābes formā nātrija nitrītu vai kālija nitrīta.

Galvenais dabīgs avots slāpekļa oksīda ir elektriskās izplūdes zibens negaisa. Slāpekļa oksīds ir blakusprodukts, kas rodas, sadedzinot materiālu automobiļu dzinēju un degvielu elektrostacijām.

Tas ir arī iespējams iegūt oksīdu no slāpekļa brīva komponentu, tas ir nepieciešams, pie temperatūras 1200-1300 ° C, lai veiktu slāpekļa savienojumu ar skābekli.

Slāpekļa oksīda lietošana

Slāpekļa oksīds tiek lietots medicīnā, lai asinsvadu paplašināšanās in sirds išēmiskās slimības, samazinot slodzi uz sirdi.

Slāpekļa oksīds tiek izmantots avārijas gadījumā, lai atvieglotu paplašināšanos plaušu kapilāru ārstēšanai primārā plaušu hipertensija, jaundzimušajiem, kas saistītas ar iedzimtus defektus. Slāpekļa oksīds terapija uzlabo dzīves kvalitāti un, atsevišķos gadījumos, glābt bērnu riskam saslimt ar plaušu asinsvadu slimības.

Slāpekļa oksīds tiek ieviesta arī kā glābšanas terapija pacientiem ar akūtu labās sirds mazspēju, kas ir sekundāra plaušu embolija.

Pārtikas rūpniecībā slāpekļa oksīds ir pazīstams kā pārtikas piedevu E942, un to izmanto kā degvielu gāzes un iepakošanu.

No slāpekļa oksīda īpašības

Slāpekļa oksīds - ir bezkrāsaina gāze ar kušanas punktu -163, 6 ° C un viršanas -151 7 ° C. Molecular Formula slāpekļa oksīds - NĒ, molmasa - 30.01 g / mol, blīvums - 1, 3402 g dm, šķīdība ūdenī - 74 cm3 / dm3, atstarošanas indekss - 1,0002697.

Slāpekļa oksīda lietošana

Slāpekļa oksīds  Slāpekļa oksīds - blakus produkts degšanas procesa automobiļu dzinēju vielu
   To plaši izmanto tradicionālajā medicīnā dažādu slimību un iedarbojas pozitīvi ietekmē:

  • Asinsrites sistēma - regulējošās īpašības slāpekļa oksīda ietekmi uz asinsriti visā organismā, palielina diametru asinsvadu un novērst asins recekļu veidošanos. Tas palīdz kontrolēt endotēlija šūnu asinsvadus. Slāpekļa oksīds arī palielina skābekļa līmeņa organismā, pazemina asinsspiedienu un palīdz sirds optimāli darboties;
  • Imūnsistēma - imūnās šūnas cilvēka organismā sintezēt slāpekļa oksīdu, lai nogalinātu baktērijas un vīrusus, kas var izraisīt infekciju. Tas ir pazīstams kā īpašumā slāpekļa oksīdu, lai novērstu rašanos labdabīgi un ļaundabīgi audzēji, kas organisma šūnām;
  • Par izturību līmenis - slāpekļa oksīdu uzlabo izturību muskuļu šūnas, lai izturētu lielas slodzes, un viegli novest aktīvāk;
  • Palielinot reakcija nervu šūnas - slāpekļa oksīda aktus par starpšūnu starpnieks starp šūnām organismā, tai skaitā nervu šūnām. Ja ir pietiekami daudz saturs slāpekļa oksīda ķermeņa komunikācijas starp nervu šūnām kļūst ātrāka, kas noved pie ātri reaģēt uz ārējiem stimuliem, un palielinātu modrību;
  • Palielināta seksuālā enerģija - izmantošana slāpekļa oksīda stimulē, uzmundrina un stiprina seksuālo reaģēšanas mehānismus organismā. Maņu un garīgās stimulācijas ar nervu šūnas izraisa reibumā slāpekļa oksīdu, kas noved pie relaksācijas muskuļu un asins plūsmu uz dzimumlocekļa, lai erekcija. Tādā pašā veidā, un process notiek sievietes organismā, iedarbojoties ar slāpekļa oksīda palielina asins plūsmu uz audiem maksts;
  • Pretsāpju - slāpekļa oksīdu nodrošina ilgtermiņa atbrīvojumu no sāpes, kas saistītas ar artrītu un locītavu iekaisumu. Tā ir spējīga aktivizēt mehānismus iekaisuma šūnu organismā un palīdz samazināt iekaisumu;
  • Palielināts muskuļu masa - bagātinātājiem, kas satur slāpekļa oksīdu, izplesties asins kanālus, uzlabo asinsriti un palielina muskuļu masu. Palielinot asins plūsmu palielina barības vielu daudzumu muskuļos, kas noved pie to izmēru palielināšanās;
  • Starpšūnu komunikācija - slāpekļa oksīds uzlabo saikni starp dažādām šūnām organismā, tai skaitā, starp nervu šūnām un smadzeņu šūnas. Piedevu lietošana, kas satur slāpekļa oksīda rezultātus uzlabošanā atmiņu, uzlabo koncentrēšanās spējas un mācīšanās spējas.

Papildus slāpekļa oksīda ir bagāts avots svarīgām uzturvielām, piemēram, b-sitosterīna, ursolic skābes glikozīdiem, augu sterīni, kā arī cinka, kalcija, kālija, dzelzs, vitamīnu A un C uz organismu.

Harm slāpekļa oksīds

Slāpekļa oksīda lietošana vairumam cilvēku neizraisa blakusparādības, tomēr pārdozēšanas gadījumos, tas noved pie caureja, vājums, slikta dūša, galvassāpes, paātrināta sirdsdarbība un sirdsklauves, ūdens aizture, nogurums, ādas kairinājumu un sausumu mutē.

Arī blakusparādības slāpekļa oksīda ir elpošanas problēmas, smaga alerģija vai izsitumi, nātrene, nieze, elpas trūkums, dzīvībai bīstamas komplikācijas astmas, pēkšņas drebuļi, svīšana, trīce, vemšana un ģībonis. Dažos gadījumos, lietošana slāpekļa oksīda noved pie uzliesmojumiem herpes, paplašināšanu asinsvadu un asiņošanu.

Яндекс.Метрика