Sorbīts

Vielas apraksts

Sorbīts - viela, kas pazīstama arī kā glicīta, ir hexahydroxyalcohols ar saldu pēcgaršu, kas ir reģistrēts kā pārtikas piedeva E420. Tā ir balta kristāliska viela, cieta viela, bez smaržas, ir patīkama garša un viegli šķīst ūdenī. Sorbīts saldums apmēram pusi no parastā cukura.  Sorbīts - glicīta, balts, bez smaržas kristāliska viela

Veliko sorbīts saturs augļu pīlādži, no latīņu vārda, kura ("Sorbus aukupariya"), viņš ieguva savu vārdu. Tomēr rūpniecības metode izgatavots sorbitolu no kukurūzas cieti.

Ķīmiskā formula Vielas - C 6 H 14 O 6

Sorbīts ēdiens - dabisks saldinātājs, komplekss, emulgators teksturator, mitrinātājs, krāsu stabilizators un dispersing aģents. Sorbīts ir pārtika gandrīz pilnībā (98%), uzsūcas organismā, un salīdzina labvēlīgi sintētiskajām vielām savas uzturvērtības īpašības: kaloriju sorbīts ir 4 kcal / g.

Sorbitola izmantošana, kā uzskata eksperti, palīdz ietaupīt izdevumus organismā B vitamīnu - piridoksīns, tiamīns, biotīna. Turklāt tika konstatēts, ka papildināšana veicina zarnu mikrofloras datu sintēzes vitamīnus.

Neraugoties uz izteikti saldu garšu, sorbīts nav ogļhidrātu, tāpēc tas var būt veselīgs veids, kā ēst cilvēkiem, kas cieš no diabēta. Viela saglabā savas īpašības vārot un izdevīgi pievienoti produktiem nepieciešama termiskā apstrādē.

Fizikālās un ķīmiskās rādītāji sorbīta

Viela ir šādas fizikāli ķīmiskās īpašības:

  • No sorbīta salduma ir 0, 6 no saldumam saharozes;
  •   Enerģētiskā vērtība uztura bagātinātāju - 4 kcal vai 17, 5 kJ;
  • Šķīdība (pie 20 ° C), - 70%;
  • Ieteicamā dienas deva - 20-40,

Sorbīta izmantošana

Pateicoties tās īpašībām sorbītu bieži lieto kā cukura aizstājēju ražošanā diētisko pārtikas produktu un dzērienu, košļājamā gumija, konditorejas izstrādājumi, želejas, zefīrs, konfektes, konservēti augļi un dārzeņi, malto produktu, bezalkoholisko dzērienu. Ar spēju izdarīt mitrumu no gaisa (higroskopisks), sorbīts novērš priekšlaicīgu sacietēšanu un žāvēšana produkta.

Farmaceitiska sorbīts tiek izmantota kā structurant un pildviela ražošanā želatīna kapsulu, vitamīnu preparātus, krēmi, ziedes, pastas, klepus sīrupu. To lieto arī ražošanā C vitamīna (askorbīnskābe).  Pārtikas sorbīts - dabīgā cukura aizvietotājs

Turklāt, sorbītu izmanto kā mitrinātāju kosmētikas rūpniecībā (ražošanā krēmi, zobu pastas, maskas, pulveriem, dezodoranti, krēmi, dušas želejas, šampūni), kā arī tekstila, ādas, tabakas, papīrs un ķīmiskajā rūpniecībā.

Eksperti no Eiropas sabiedrības attiecībā uz pārtikas piedevām sorbīts (E 420) ir piešķirts statuss, kas ir pilnvarota izmantot un droši cilvēku veselībai pārtiku.

Ieguvumi un kaitē sorbīta

Pēc atsauksmēm sorbitolu ir spēcīga caureju veicinoša iedarbība, kas palielina tieši proporcionāli skaitam, ko iestāde pieņēma. Devas vielas robežās no 40-50 grami var veicināt vēdera uzpūšanās, devas, kas lielākas par 50 gramiem izraisīt spēcīgu caureju veicinoša iedarbība. Šī spēja ļauj sorbitola izmantošanu kā sastāvdaļu, medikamentu, lai cīnītos pret aizcietējumu. Atšķirībā no daudziem caurejas līdzekļi sorbīta, nav toksisks, tā, ka viela, ko izmanto, ārstējot alkohola saindēšanās.

Tomēr, var izraisīt pastiprinātu izmantošanu sorbīta lielos daudzumos gāzes, sāpes vēderā, caureja, kairinātu zarnu sindroms saasināt un iemesls pasliktināšanās fruktozes uzsūkšanās. Pārsnieguma summa vielas šūnām organismā var kaitēt personai - sorbītu ietverto nervu šūnām acs un var izraisīt neiropātijas, un diabētiskā retinopātija.

Sorbīts ir choleretic efektu ēdienu, to var izmantot tyubazh - mazgāšanas procedūru, kuras rezultātā attīra aknas, nieres, žultspūšļa un žultsvadus.

Neskatoties uz to, ka viela ir būtībā nav cukurs nav ieteicams lietot produktus, kas satur sorbitolu, kas pārsniedz personu, kas cieš no aptaukošanās.

Яндекс.Метрика