Stevioside

Stevioside - ķīmiskā klāt lapām stevia augiem. Tā ir pazīstama ar savu glikozīdu  Stevioside ir sastopams lapām stevia augiem
 intensīva salda garša, un tāpēc tas tiek izmantots kā saldinātājs.

Kaltētas lapas un ūdeni saturošiem izvilkumiem Stevia izmantoti gadu desmitiem kā saldinātāju daudzās valstīs, jo īpaši Latīņamerikā un Āzijā (Japāna, Ķīna). Stevioside tika atklāts 1931. gadā franču ķīmiķis M. Bridel un R. Lavier. Stevioside tiek uzskatīts par aptuveni 300 reižu saldāks par cukurniedru cukuru. To iegūst, ekstrahējot stevia lapām ar ūdeni.

Stevioside - termiski izturīgs, pH stabils, un nav pakļauts procesā fermentācijas glikozīdiem. Turklāt tie neizraisa glikēmiskais indekss, ja norīts, kas padara tos pievilcīgus kā dabas saldinātājiem, diabētiķiem un cilvēkiem sēž uz ogļhidrātu diētu.

Properties Stevioside

Stevioside ir stabila, lai siltuma, skābes un sārmainu pH, ir ūdenī šķīstošs balts pulveris. Molekulārā formula stevioside - S38H60O18, molārā masa - 804,8722 ± 0 04 g / mol, temperatūra no koncentrācijas - 198 ° C, šķīdība - 1250 mg / l.

No stevioside izmantošana

Pārtikas rūpniecībā Stevioside izmanto kā pārtikas piedevu E960, darbojoties kā saldinātājs.

Kulinārijā, Stevioside izmanto kā saldinātāju vārīšanas un cepšanas konditorejas, alkoholisko dzērienu, piena produkti, sulu un bezalkoholisko dzērienu, ražošanai majonēzi un kečupu, konservētu augļu un sporta uztura. Pārtikā, Stevioside izmanto kā non-barojošu saldinātājs un garšas pastiprinātāju.

Medicīnā, Stevioside tiek izmantots, lai ārstētu diabēta, aptaukošanās, augsts asinsspiediens, grēmas, lai samazinātu no urīnskābes un palielinātu izturību kontrakcijas sirds muskuli, lai sūknētu asinis no sirds.

Daži pētījumi liecina, ka devu stevioside 750-1500 mg dienā samazina sistolisko asinsspiedienu par 10-14 mm Hg un diastoliskais asinsspiediens 6-14 mm Hg par vienu nedēļu no sākuma saņemšanas. Tomēr citi pētījumi liecina, ka, ņemot  Stevioside iepakojumā
 Stevioside devā 15 mg uz kg dienā izraisa ievērojamu asinsspiediena pazemināšanos pacientiem ar augstu asinsspiedienu.

Arī dienas devu 1000 mg stevioside pēc ēšanas var samazināt cukura līmeni asinīs par 18% cilvēku ar II tipa cukura diabētu. Tomēr citi pētījumi liecina, ka, ņemot 250 mg stevioside trīs reizes dienā, nav būtiskas ietekmes uz cukura līmeni asinīs pēc trīs mēnešus ilgas ārstēšanas cilvēkam ar pirmo vai otro tipa diabētu.

Harm Stevioside

Stevioside ir droša lietošanai kā saldinātāju pārtikas produktos devās līdz 1500 mg dienā 2 gadiem. Pēc atsauksmēm, Stevioside dažreiz izraisīt vēdera uzpūšanos vai slikta dūša. Arī atsauksmes, Stevioside var izraisīt reiboni, muskuļu sāpes un nejutīgums.

Tas nav nepieciešams apvienot izmantot stevioside ar tabletēm, normalizējot litija saturu organismā. Arī Stevioside nedrīkst apvienot ar tabletēm pazemināšanai cukura līmeni asinīs, piemēram, glimepirīdu, gliburīds, insulīnu, pioglitazona, rosiglitazonu, hlorpropamīdu, glipizīdu, tolbutamīdu, un citi.

Stevioside var nodarīt kaitējumu ķermeņa paralēli lietošanu antihipertensīviem līdzekļiem, piemēram, kaptoprilu, enalaprilu, losartānu, valsartāna, diltiazēms, amlodipīnu, hidrohlortiazīdu, furosemīds, un citi. Kombinēta izmantošana stevioside ar šīm zālēm var izraisīt pārmērīga pazeminot asinsspiedienu.

Kontrindikācijas

Stevioside ir kontrindikācija grūtniecības un zīdīšanas, kā zināšanu trūkums un pētījumi par ietekmi piedevu uz ķermeņa šajās valstīs. Tas ir arī kontrindikācija stevioside ir alerģija pret Asteraceae ģimenes augiem. Šī grupa ietver ragweed, krizantēmas, kliņģerītes, margrietiņas un daudzi citi augi.

Ar aprūpes stevioside noteiktajā zemu asinsspiedienu, kā stevioside rezultātā pat pazemināt savu sniegumu.

Яндекс.Метрика