Tin hlorīds

Alvas hlorīds ir ķīmisks savienojums ar alvas un hlora, kas tiek hidrolizēts un oksidē, šķīst ūdenī un veido nelielu nogulsnes. Saistība  Alvas hlorīds ir balts pulveris
 reaģē ar sārmiem un amonjaku.

Sagatavošana alvas hlorīda un tā īpašībām

Alvas hlorīds ir balts pulveris, kas kūst un viršanas temperatūra pie 240 grādiem, un to var izmantot arī kā oksidēšanas līdzekļa un reducējošu savienojumu.

Šis savienojums pirmo reizi tika iegūta 1597 Vācijā, slavenais ķīmiķis A. Libava.

Ir vairākas galvenās metodes sagatavošanai alvas hlorīda, kas ietver:

  • tieša sintēze, kuras laikā caurule ir piepildīta ar granulētu alvas un uzvedības gāzes caurules, un pēc tam laiž hlora radīja alvu un reakcijas gāzi;
  • sintēze ar oglekļa dioksīdu, pie kam caurule tiek ievietots alvas un aizpildītu telpu ar oglekļa dioksīdu un pēc tam attīrīts hlora tiek veikta;
  • Hlorēšana, bezūdens alvas, pie kam pārsegs tiek veikta straumē, hlora ar alvas cauruli.

Alvas hlorīds ir stimulējoša ietekme attiecībā uz nervu sistēmu, kā arī nodrošina vietējo antibakteriāla iedarbība.

Alvas hlorīda izmantošana

Alvas hlorīda plašā lietošana iegūst pārtikas rūpniecībā, kur tas ir marķēts kā pārtikas piedevu E 512. Tāpat savienojuma izmanto aktīvi ražo keramikas un stikla izstrādājumi balināšanai cukura kristālus, sāli kā stabilizators un zīda apstrādi.

 Tin hlorīds ražo hlorēšanu bezūdens alvas

Ķīmiskajā rūpniecībā, šis hlorīds tiek izmantota, lai izveidotu tintes, ziepes un smaržas.

Pārtikas piedeva E 512 ir emulgators, kas pievieno pārtikas produktiem, lai dotu viņiem formu un saglabāt savu struktūru uz ilgu laiku. Pārtikas produktu alvas hlorīdu darbojas kā stabilizators.

Pārtikas piedeva E 512 ir vāja samazinoša ietekme veicina sajaukšanu produktu tauku un ūdens, kā arī uzlabo uzsūkšanos cilvēka ķermenis naftas un naftas saturošu produktu. Eiropā, piedeva E 512 ir daļa no zivju konservu un konservēti dārzeņi.

Tin hlorīdu lieto krāsošanas audu infiltrācija audu virsmu un aizsargā mēbeles no piesārņojuma.

Kontrindikācijas

Tin hlorīds kā pārtikas piedevu ir aizliegts izmantot Krievijā un dažās NVS valstīs. Šis savienojums pārtikas rūpniecībā, var negatīvi ietekmēt pārtiku. Kad ēšanas hlorīdu var izraisīt nopietnu saindēšanos.

Яндекс.Метрика