Urīnviela

Karbamīds (urīnviela) - ķīmisks savienojums, gala produkts olbaltumvielu vielmaiņu. Jo cilvēka urīns satur  Urea - balts smalki kristāliska viela
 2% urīnviela. Urīnvielas sastāvs tika izveidota 1818.gadā ar angļu ārsts un ķīmiķa William PROUT. Urīnviela - pirmais organisks savienojums tiek iegūts sintētiski no neorganiskām vielām. Pirmo reizi sintētiskā metode, lai sagatavotu urīnvielas piemēroja 1828.gadā vācu fiziķis F. Weber. Šobrīd visbiežāk izmanto netiešās metodes, lai ražotu urīnvielu no oglekļa dioksīda un amonjaka, ko izstrādājusi ķīmiķis AI Bazarov.

Urīnvielas un tās īpašības sastāvs

Urīnviela ir balts smalka kristāliska viela. Urīnviela kristalizējas no ūdens veidā plakanu prizmas viegli šķīst spirta un ūdens, kūst pie 160-190 ° C. Kad uzkarsēts līdz 200 ° C temperatūrā, šis savienojums tiek pārvērsta amonija tsianovokisly un pakļauti augstākā temperatūrā pie atmosfēras spiediena urīnvielas sadalās, veidojot oglekļa dioksīdu, amonjaks, ciāna skābi, Biurets un citas sastāvdaļas.

Ar urīnvielas slāpekļa nāk viegli sagremojams formā amīda. Slāpeklis formā amīdu ir labi absorbē lapām un augu saknēm. Tāpēc, urīnviela tiek bieži izmanto kā mēslojumu. Pēc saskares ar urīnvielu augsnē, amīda veidā no slāpekļa tiek pārvērsta amonjaka un pēc tam uz nitrātu formā. Šāda pāreja ir diezgan lēns, tāpēc uzņemšana slāpekļa augi tiek veikts vienmērīgi.

Urīnvielas lietošana

Urīnviela ir diurētiķis (diurētiķis) un žāvēšanai (atūdeņošanas) ietekme. Viela novērš un samazina toksisko plaušu tūska, smadzeņu tūska, tādējādi samazinot acs iekšējo spiedienu.

Izmantot urīnvielas koncentrācijā 40% redzams onihomikozes (nagu plāksnes bojājumus, ko izraisa parazītu sēnīšu) pie ihtioze (zvīņaini plankumi uz ādas sabiezējums liels), kā arī hiperkeratoze (pārmērīgi sabiezēšana ragveida slāņa ādas).

Urīnvielas šķīdumu koncentrācijā 15% ir noteikta kā mazgāšana, slapjš mērci, irrigations strutaini brūces. Saskaņā ar rīcības šo savienojumu ātri izdalās no brūces nekrotiskās masu un dziedēt ātrāk. Urīnvielas un izmantošana, lai paātrinātu rezorbciju rētas.

Papildinājums  Urīnviela iepakojumā
 urīnviela kosmētikā koncentrācijā no 3-10% ļauj, lai aizsargātu ādu no sēnīšu un bakteriālām infekcijām. Franču pētnieki konstatēja, ka krēms ar urīnvielas spēj aizsargāt ādu no negatīvās ietekmes uz vidi par trīs vai četras stundas.

Kosmētika ar urīnvielas sastāvā parasti ir īss uzglabāšanas laiks. Tas tādēļ, ka savienojums ir viegli velk mitrumu no gaisa.

Pārtikas rūpniecībā urīnvielu izmanto kā piedevu, kas maina un uzlabo aromātu un garšu pārtiku. Šis savienojums ir pievienota miltu un maizes izstrādājumu daudzumā no ne vairāk kā diviem gramiem uz kilogramu produkta. Urīnviela tika pievienota alkohola ražošanā, kā arī izmantot kokvilnas sēklu apstrādi, lai neitralizētu gosipola.

Kontrindikācijas urīnvielas

Urīnvielas nedrīkst lietot kopā ar citiem diurētiskiem līdzekļiem, kā arī nieru, aknu un sirds mazspēja.

Яндекс.Метрика