K vitamīns

Vitamīns K - taukos šķīstošs vitamīns.  K vitamīna pārtikas produktos

Šis vitamīns tiek uzglabāti nelielos daudzumos aknās, tai ir tendence nojaukt, ņemot un sārmiem. K vitamīns tika atvērts 1935. gadā dāņu zinātnieks Henry Dam. Par viņa atklājums viņam tika piešķirta Nobela prēmija. Dame konstatēja, ka vitamīns ir svarīgs sarecēšanu (asins recēšanas), tāpēc, ka viņš ir saņēmis vēstuli k.

Dabā, vitamīni K ir iesniegta divos veidos:

  • Augu phylloquinone (k1);
  • Baktēriju menaquinone (k2).

Phylloquinone regulē procesus asins recēšanu organismā, paātrina sadzīšanas no brūces un apstājas asiņošana. Ir būtiski, lai nodrošinātu pilnīgu aktivitāti aknu šūnas. Gadījumā, ja trūkst veģetatīvā phylloquinone samazinās ražošanu daudzu asins komponentu iesaistītas procesos koagulācijas, paaugstinātu kapilāru caurlaidību.

Galvenais iemesls deficīta phylloquinone persona ir pārkāpums viņa uzsūkšanos kuņģa-zarnu traktā, kā rezultātā pārkāpumi aknām sistēmā, vai sakarā ar zarnu slimībām.

Trūkums vitamīna maziem bērniem izraisa hemorāģisko slimību.

Uztura faktori nav spēlēt nozīmīgu lomu veidošanās vitamīna deficītu K. Tas ir saistīts ar to izplatība pārtikas produktu, kā arī ļoti izturīgs pret karstumu ārstēšanu.

K vitamīna loma ķermeņa

K vitamīns ir enzimovitaminom, gormonovitaminom un antioksidantu. Ir svarīgi, lai asins recēšanu. Pašlaik, tas ir pierādīts, ka asins koagulācijas process prasa klātbūtni vismaz 10 aktīvo proteīnu sintēzi ir 5, no kuriem ir atkarīgs no tā vitamīna K. grupas

Vitamīns ir nepieciešams, lai aknas ražot protrombīna (viela, kas palīdz asins recekļu veidošanos), aptur iekšējo asiņošanu. Turklāt, vitamīns palīdz turēt kalciju uz kaulu daļā.

Trūkst K vitamīna organismā

Tikai dokumentē simptoms trūkuma vitamīna ir asiņošana (asiņošana brīvi).

Normālos apstākļos, K vitamīna deficīts cilvēkam ir praktiski neiespējami, jo zarnu baktērijas pastāvīgi ražot tos nelielos daudzumos, kas iet tieši asinsritē. Turklāt, vitamīns ir klāt daudzos augu pārtikas produkti.

Tomēr, tā kā vitamīna K ir lipīdu šķīstošs, tas ir, lai tās normāla asimilāciju zarnas vajadzētu būt klāt neliels daudzums tauku.

Vitamīnu trūkumu var izraisīt:

  • Zarnu dysbiosis (piemēram, pēc ārstēšanas ar antibiotikām un sulfonamīdiem);
  • Trūkst žultsskābju vajadzēja sagremot taukos šķīstošo vitamīnu (piemēram, patoloģijas aknu vai žults ceļu);
  • Saindēšanās antivitamin k (trešās paaudzes cefalosporīni, anti kumarinovyh).

Jūs varat atrast vitamīnu trūkumu jaundzimušajiem, kad 2-4 th diena dzīve ir asiņošana no nabas atlikuma, melēna, metrorāģija, un smagos gadījumos - asiņošana aknās, virsnieru dziedzeri, smadzeņu un plaušu. Tas ir saistīts ar to, ka jaundzimušo zarnu ir sterils, ka nav K vitamīns tiek sintezēts, mikrofloras.

Neskatoties uz to, ka cilvēka piens ir zems šī vitamīna, barošana ar krūti ir spējīgs nodrošināt bērnu ar mātes recēšanas faktoru un samazināt risku, hemorāģiskā slimība jaundzimušo.

Šodien lielākā daļa slimnīcās jaundzimušajiem tūlīt pēc piedzimšanas ievada ar veidā vitamīna injekciju novēršanai deficītu.

Excess vitamīna K

Pat tad, kad ir pārmērīgs ņemot vitamīna toksiskās blakusparādības ir ļoti reti.

Ieviešana sintētiskā veidā vitamīna var izraisīt dzeltena acis un ādu, pieaugumu bilirubīna līmeni asinīs, hemolītisko anēmiju.  Vikasol - sintētiskais analogs K vitamīna

Ikdienas prasība K vitamīnu

Pieaugušo vesels cilvēks ir nepieciešams dienas devu 120 mikrogramiem vitamīna. Kad uztura prasība ir robežās no 0 12-0 36 mg dienā.

Pārtikas avoti

Galvenie uztura avoti vitamīna K ir: Brisele un ziedkāposti, salāti, spināti, cukini, auzas, siers, olas, sviests, cukurbietes, zirņi, kartupeļi, tomāti, persiki, apelsīni, kvieši, kukurūza, banāni, burkāni, svaigi pētersīļi, zaļa tēja.

In nelielu daudzumu vitamīnu ietverto lapām nātres, kukurūzas drīksnu, graudaugu, piena, burkānu topi, pīlādži augļi, pelašķi.

Preparāti, kas satur vitamīnu K

Zāles, kas iekļauti klātbūtni vitamīna ir Vikasol.

Sadarbība

Pārmērīga kalcija uzņemšana var ietekmēt sintēze vitamīna pasliktina tās uzsūkšanos un var izraisīt iekšēju asiņošanu.

Pārmērīga E vitamīna (2200 SV dienā) samazina K vitamīna absorbciju no kuņģa-zarnu traktā.

Яндекс.Метрика