H vitamīns

Ūdenī šķīstošs vitamīns H - biotīns - kopā ar pārtiku, un var tikt sintezēti arī zarnās. H vitamīns ir iesaistīts visos vielmaiņas procesos (olbaltumvielu, tauku un ogļhidrātu), proteīnu sintēzi, un stearīna skābes, un tās trūkumu var attīstīties anēmija un dažādu dermatožu. Dažos avotos sauc vitamīns H vitamīns B7.

No biotīna vērtība. H produktos vitamīnu

 H vitamīns ir atrodams daudzos pārtikas produktos
 Biotīns stimulē veidošanos taukskābju, kā arī tās apstrādi kopā ar ogļhidrātu. Minimālā ikdienas prasība H vitamīna ir aptuveni 0, 15-0, 2 mg. Grūtniecēm un sievietēm zīdīšanas periodā, deva 0, 25-0, 3 mg dienā.

Satur H vitamīns produkti ir:

  • Raugs;
  • Piens;
  • Aknu;
  • Nieres;
  • Vistas olas;
  • Rieksti;
  • Zivis.

Arī tas ir iekļauts dažādās multivitamīnu kompleksi, kas tiek noteikts periodā steidzamo nepieciešamību vitamīniem (intensīva izaugsme, fiziskās aktivitātes), kā arī samazinātu patēriņu (gremošanas trakta slimības, vecuma, nesabalansēta diēta). Atšķirībā no dažiem citiem vitamīniem biotīns minimālu risku pārdozēšanas.

Trūkumu H vitamīna

Pastāv saistība starp valsts matus un savu veselību un pietiekamu līmeni H vitamīns cilvēka organismā. Jo īpaši, tas regulē ikdienas daudzumu biotīna zaudēja mati, ir novērst matu izkrišanu un novērš izskatu sirmiem matiem.

Kā progresēšanu beri-beri H pievienojušies tādi simptomi kā bālums, sausumu un lobīšanos. Jomā lūpām parādās dermatītu. Smagos gadījumos slikta dūša, ēstgribas trūkums, miegainība, nogurums, depresija, matu izkrišana, konjunktivīts, muskuļu sāpes un muskuļu tonusa, ataksija, anēmija zudumu, palielinātu cukura līmeni asinīs, un "sliktā" holesterīna līmeni.

Praksē uztura deficīts H vitamīna ir reti. Kā likums, tas var atrast cilvēkiem visā ilgtermiņā ēst jēlas olas baltumus, jo tie satur vielas, kas saista biotīnu un novērš tā uzsūkšanos. Vitamīns H trūkums arī novēroja pacientiem, kuri ilgstoši atrodas parenterālās barošanas un dot narkotikas ar biotīnu. Dažreiz tas ir iespējams ar ilgstošas ​​antibiotiku terapiju, ja zarnu mikroflora nespēj sintezēt vielu pilnībā.

Vitamīns H deficīts var attīstīties uz fona magnija trūkumu, kas ir aktivizēts biotīnu, ar pastāvīgu lietošanu saharīna vietā cukura, un pārtiku ar konservantiem, kas ir sēra savienojumi. Ir trūkums biotīna un alkoholiķi.

 H vitamīna deficīts ir reta
 Trūkumu H vitamīna, var apstiprināt vai noliegt, izmantojot testēšana laboratorijā urīnu - tas būtu ikdienas izvēle 11-183 mikrogramu. Ja Jums ir aizdomas, klātbūtne biotīna trūkums ir noteikta ārstēšanas pētījumā - 10 mg dienā. Par pacienta stāvokli un izzušanu simptomu par tiesas terapijas uzlabošana ir apstiprinājums no diagnozes.

Vitamīns H trūkums organismā var arī vērojama iedzimta slimība - deficītu biotinidase. Vairumā gadījumu slimība izpaužas pirmajās dienās pēc dzimšanas, bet daži gadījumi var attīstīties pakāpeniski un pamanīti agrīnā stadijā.

Ar šo traucējumu, vielmaiņas biotīns, ko darīt ar pārtiku, tas neizceļas procesā gremošanas un asimilācijas olbaltumvielas, šūnas. Bez korekcijas šīs kategorijas pacientiem ir psihiski traucējumi, konvulsīvi krampji, mācīšanās problēmas, un smagos gadījumos koma attīstās, kam seko nāve. Normalizēt dzīves kvalitāti no šiem pacientiem ir nodrošināt viņus ar ikdienas summu H vitamīns 5-10 mg.

Яндекс.Метрика