Vitamīns B13

Vitamīns B13 (orotic acid) tika atklāta 20. gadsimta sākumā, proti, 1904. Pētnieki ir konstatēts, ka tas ir ietverts pienā cilvēkam un dzīvniekiem. Bioķīmiski vitamīns B13 vitamīns līdzīga viela, visticamāk, jo tas ne tikai nonāk cilvēka organismā ar pārtiku, bet arī sintezētas reibumā noderīgu baktēriju zarnās.

Tīrā veidā orotic acid parādās kā bezkrāsainu kristāla. Cilvēka ķermenī tas ir paredzēts, lai veiktu virkni svarīgu fizioloģisku procesu.

Ikdienas prasība vitamīna B13

 Vitamīns B13 ir iesaistīta bioķīmisko procesu organismā
 Vidēji dienā prasība vitamīns B13 pieaugušajam ir 500-1500 mg. Grūtnieces un barojošas mātes nepieciešams divreiz orotic skābi dienā. Arī liels daudzums vitamīna B13 ir nepieciešams sportistus, jo tas ir pozitīvs efekts uz saglabāšanu un izaugsmi muskuļu masu.

Kādas ir funkcijas vitamīna B13 organismā veic?

Vitamīns B13 ir klāt gandrīz visiem audiem un orgāniem, kas cilvēka organismā un ir iesaistīts vairākos vitāli bioķīmisko procesu.

Orotic skābes palīdz izstrādāt īpašām vielām - fosfolipīdus, kas ir būtiski, lai pabeigtu darbu celtniecības un šūnu membrānas. Vitamīns B13, piedaloties biosintēzes nukleīnskābes nodrošina labvēlīgus apstākļus atsevišķiem šūnu un visa organisma. Pozitīvā ietekme orotic acid procesu asinsradi, jo īpaši, vitamīns B13 spēj palielināt sintēzi asins šūnu (leikocītu un eritrocītu). Šī funkcija ļauj to izmantot, ārstējot anēmiju, ko izraisa saskarsme ar jonizējošo starojumu, ja tas pārkāpis procesus asins veidošanos.

Piezīme anabolisko efektu orotic skābes, proti, tās spēja palielināt ātrumu ražošanas proteīna molekulas, veicinot strauju izaugsmi muskuļu masu. Ir jāatgādina, ka daudzi sportisti lieto narkotikas intensīvai muskuļu augšanu, no kuriem sastāv no vielas ar anabolisku iedarbību. Un, lai gan, orotic skābe ir ne hormons, bet ir nesteroīds savienojums raksturs, tomēr, tā arī ievērojami stimulē augšanu muskuļu šķiedras. Bieži vien tas ir paredzēts pēc ilgstošas ​​badošanās un svara samazināšanai agrīnā atveseļošanās olbaltumvielu sintēzi organismā.

Labvēlīgi ietekmē vitamīnu B13 attīstībā grūtniecības, veicina pareizu attīstību auglim. Orotic acid arī uzlabo aknu darbību, veicina atjaunošanu tās šūnas, kas aizsargā dzīvībai svarīgos orgānos no atdzimšana. Vitamīns B13 palīdz samazināt holesterīna līmeni asinīs, tāpēc ir labi, lai novērstu attīstību aterosklerotisko plāksnīšu, mazinās lūmenu asinsvadu un pārkāpjot sirds un asinsvadu sistēmu.

Medikamenti, kas ir klāt vitamīna B13 sastāvu, lietot pacientiem pēcoperācijas periodā, un, lai atgūtu pēc smagām slimībām. Arī orotic skābe tiek noteikts ar žults ceļu atjaunošanu un sirds muskuli samazināšanu.

Avoti vitamīna B13 pārtikā

Vitamīns B13 in produktus, ko satur veidā kālija, magnija un kalcija sāļiem. Šie savienojumi iedarbojas uz cilvēka ķermeni ar pārtiku, iesūcas asinīs no zarnu. Šo sāļu līmeni asinīs izdalās orotic skābi, kas pēc tam izplatījās uz audiem un orgāniem cilvēka organismā.

Visbiežāk pārtikas produktus ar vitamīnu B13 - ir rauga, aknas un pienu, kā arī dažādus piena produktus (jogurtu, biezpienu, jogurtu, sieru). Bieži vien, nepieciešamība pēc šī vitamīna ir izpildīts, attīstot savu mikroorganismu, kas dzīvo zarnās.

Šodien farmācijas rūpniecība ražo vitamīnu B13, kas zāļu formas veidā, sāļu - magnija orotāts vai kālija orotāts. Bet mums ir jāatceras, ka, pirmkārt, šīs zāles ir zāles, un tos piemēro bez receptes kā uztura bagātinātājs nav ieteicams. Nekontrolēta medikamenti satur savā struktūrā vitamīna B13, var radīt nevēlamas sekas un vājināt cilvēku veselību. Ja jūs domājat, ka, ņemot šīs zāles ir nepieciešams, konsultējieties ar savu ārstu klātbūtnē kontrindikāciju un noteikt optimālo devu.

Trūkums vitamīna B13

Ar trūkumu vitamīna B13 organismā ir neatgriezeniskas pārkāpumi bioķīmisko reakciju. Pirmkārt, tur ir ādas slimības pasliktināšanos. Tomēr uz attīstību jebkuriem īpašiem nosacījumiem, ko izraisa trūkumu vitamīna B13 ir, zāles pašlaik nav zināma.

Jāatzīmē, ka trūkst vitamīnu B13 citu B vitamīnu var daļēji kompensēt deficītu kaut kādā veidā ļaujot pārstrukturēšanu vielmaiņas procesus.

Excess vitamīns B13

 Excess vitamīns B13 izraisa alerģiskas reakcijas
 Raksturīgi, ir vērojams pārpalikums vitamīna B13 cilvēka organismā, kad nekontrolēts zāles, kas ir klāt ar orotic skābes sastāvu. Excess vitamīns B13 var izraisīt alerģiskas reakcijas (nieze, ādas apsārtums), un gremošanas traucējumi. Pēc ārstēšanas pārtraukšanas ar orotic skābes saturu virs simptomi parasti izzūd.

Vitamīna B13 ar citām vielām mijiedarbība

Orotic skābe ir slikti šķīst organiskos šķīdinātājos un ūdeni. Vitamīns B13 ir iznīcināta ar gaismu.

Ir konstatēts, ka absorbcija vitamīna B9 notiek efektīvi ar pietiekamu daudzumu orotic skābes organismā. Turklāt orotic skābes var nedaudz kompensēt deficītu vitamīna B12 (ciānkobalamīns), tādējādi nodrošinot pilnīgu izpildi dažu enzīmu reakciju.

Dažreiz vitamīns B13 ārstiem izrakstīt, lai uzlabotu pārnesamību dažām antibiotikām.

Яндекс.Метрика